Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu
.

Cloud Server Windows

Nápověda > Cloud Server Windows

Další kategorie

Dárky k objednávce
Přejděte do ZonerCloudu a ušetřete
Přejděte do ZonerCloudu a ušetřete

Nenašli jste, co jste hledali?

Časté dotazy Slovník pojmů Kontaktujte nás
 • Server snapshot

  Snapshoty pro bezpečné změny uvnitř OS serveru

  Před jakoukoli větší aktualizací VPS nebo některé jeho součásti, je vhodné si uložit stav celého systému, pro případ, že se něco nepodaří. Přesně k tomu slouží snapshoty v našem Centru administrace.

 • Změna hesla lokálního uživatele

  Změna hesla lokálního uživatele

  Pokud jste zapomněli nebo ztratili své heslo pro přihlášení běžného uživatele na váš Windows server, můžete ho pomocí administrátorského účtu snadno změnit.

 • Jak rozšířit disk v OS Windows

  Jak rozšířit disk v OS Windows

  Po navýšení velikosti HDD je třeba oddíl (partition) daného disku manuálně rozšířit - místo je přidáno jako nepřiřazené na konci disku. Stačí postupovat dle následujícího návodu.

 • Kancelářské sady pro Windows server

  Kancelářské sady pro Windows server

  Microsoft Office není jediným balíkem, po kterém lze sáhnout, pokud chcete mít po ruce nejpoužívanější kancelářské aplikace a zároveň ušetřit. V našem přehledu naleznete výčet nejpoužívanější plnohodnotných kancelářských balíčků, které je možno na váš server nainstalovat.

 • Základní nastavení zabezpečení pro vzdálenou plochu

  Základní nastavení zabezpečení pro vzdálenou plochu

  Víte jak správně nastavit zabezpečení pro vzdálenou plochu? Poradíme vám, jak provést základní zabezpečení RDP (Remote Desktop Protocol) a efektivně čelit útokům na prolomení vašeho hesla

 • Snímek obrazovky serveru

  Snímek obrazovky serveru

  Pro úspěšnou instalaci SSL certifikátu dle návodu potřebujete Linuxové VPS. To si můžete zřídit za méně než minutu na Zoner Cloudu. Operační systém našeho modelového serveru je Debian ale návod můžete použít i pro deriváty Debianu, jako je například Ubuntu server. Předpokládáme, že na serveru již máte nainstalovaný balík s Apachem a balík OpenSSL.

 • Co je to Cloud a proč ho využívat?

  Co je to Cloud a proč ho využívat?

  Cloud hosting používá online virtuálních serverů, které lze podle potřeby vytvářet, modifikovat a mazat. Zdroje, jako jsou CPU a paměť, alokuje cloudovým serverům fyzický server, který je hostí, a může být nakonfigurován podle toho, jaký se zvolí operační systém a další software. Cloud hosting se může použít pro hostování webů, odesílání a ukládání emailů, nebo k distribuci webových aplikací a jiných služeb.

 • Výběr varianty a HW parametrů - Windows server

  Výběr varianty a HW parametrů - Windows server

  Ne vždy je jednoduché pro Vaše účely jednoznačně určit vhodnou variantu služby Cloud Server. Před samotným objednáním VPS serveru je potřeba si zvolit její správnou variantu nejenom z hlediska výkonu, ale i z pohledu administrace, SW licencí a dalších možností nastavení serveru. Vše je dáno především náročností provozovaných aplikací, počtem webových projektů a jejich návštěvností.