Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Software

Naše cloudové služby provozujeme na nejnovějších operačních systémech
Linux a Windows

  • Standardní instalace nejvyšší stable verze Linux Debian a dalších distribucí
  • Flexibilita a pružnost s Windows Server
  • Díky smlouvě SPLA lze zajistit jakoukoliv instalaci SW Microsoft

Vysoce dostupné a flexibilní cloudové služby provozujeme na nejnovějších operačních systémech Linux a Windows. Dle vybrané platformy se služby zřizují ve virtualizačním prostředí VMware vSphere a Microsoft Hyper-V.

Linux

Z široké nabídky linuxových operačních systémů standardně předinstalováváme stable verzi Debian. Na základě upřesnění zákazníka zajistíme instalaci i jiných kompilací.

Linux Distribuce

Operační systém Linux

Systém Linux je Open Source operační systém, založený na základech operačního systému Unix. Linux je dostupný v mnoha distribucích, grafických rozhraních, instalací a balíčcích.

Operační systém Linux
Instalace OS (Debian 64 bit., CentOS, Suse, Ubuntu ev. podle domluvy) ZDARMA
PHP 7.x a vyšší + MySQL 5.x ZDARMA

Vlastnosti OS Linux

Pro služby Serverhosting nebo VPS používáme nekomerčních distribuci Linux Debian s podporou Apache, PHP a MySQL. Distribuce Debian je jedna z velmi dlouho vyvíjených distribucí, zcela vycházejících z myšlenky GNU resp. open source. Kompletní distribuce Debian je velmi rozsáhlý a komplexní celek s univerzálním použitím, bez dalších znalostí je ale nevhodný pro úplné začátečníky - právě kvůli své rozsáhlosti.

Licencování VMware

VMware SPP (Service Provider Program) je rámec, který umožňuje poskytovatelům služeb a hostingu konzumovat virtualizační řešení VMware způsobem, který je v souladu s jeho obchodním modelem. To vytváří nové příležitosti pro poskytovatele nabízet virtualizační řešení, aplikace a služby pro své zákazníky a stanovuje základ pro lepší ziskovost a úspěch.


Windows Server

Na servery instalujeme nejnovější software od společnosti Microsoft. V rámci licenční smlouvy SPLA jsme schopni zajistit jakoukoliv instalaci podle požadavků zákazníka.

Windows Server

Systém Windows Server představuje dosud nejpokročilejší operační systém Windows Server, který byl navržen pro podporu nové generace sítí, aplikací a webových služeb.

Varianty a ceny instalovaného OS Windows server a SQL server

Instalace a administrace
Instalace OS a administrace serveru pro webové aplikace ZDARMA
Pronájem OS Windows Server
Windows Server Standard 424 Kč
Pronájem SQL server
SQL Server Express ZDARMA
SQL Server Web 650 Kč
SQL Server Standard 8 790 Kč
Terminálové a klientské licence
Windows Server Remote Desktop Services - terminálová CAL licence 220 Kč
Windows Server Standard - CAL licence 220 Kč
Ostatní software společnosti Microsoft
Ostatní software společnosti Microsoft na vyžádání

Ceny jsou uvedeny bez DPH. Pokud není uvedeno jinak, jedná se o měsíční ceny. Software společnosti Microsoft je pronajímán na základě SPLA smlouvy.

Vlastnosti OS Windows Server

Díky stovkám nových technologií a vylepšení definuje Windows Server zcela novou kategorii v serverovém světě. Namátkou lze jmenovat novinky v oblasti virtualizace, práce s úložištěm, síťovými prvky, vysoké podpoře automatizace, vylepšené uživatelské zkušenosti a využitelnosti v rámci cloud computingu. Stručně řečeno vám Windows Server při současném snížení nákladů pomůže změnit vaše IT prostředí na zcela novou úroveň využitelnosti.

Licencování SPLA

SPLA (Service Provider License Agreement) je smlouva, která umožňuje dodávat softwarové řešení třetím stranám, zákazníkům, kteří je od poskytovatele získávají jako servis, aniž by si museli pořizovat vlastní licence. Výhodou tohoto typu smlouvy je to, že jako jediná umožní využívat stejné softwarové prostředky několika na sobě navzájem nezávislým, nespolupracujícím subjektům, a tak efektivně sdílet hardware, software a služby, které jsou k provozu obojího obvykle nezbytně nutné.