Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Výběr varianty a HW parametrů

Nápověda > Cloud Server Windows > Výběr varianty a HW parametrů

Před samotným objednáním služby VPS Cloud Server je potřeba si zvolit její správnou variantu nejenom z hlediska výkonu, ale i z pohledu administrace, SW licencí a dalších možností nastavení serveru.

HW parametry serveru

Ne vždy je jednoduché pro Vaše účely jednoznačně určit vhodnou variantu služby Cloud Server. Vše je dáno především náročností provozovaných aplikací, počtem webových projektů a jejich návštěvností. S výběrem správné varianty a HW nastavení serveru Vám pomohou níže uvedené příklady použití dle provozovaných služeb. Pokud by se po zřízení služby ukázaly některé z HW parametrů (CPU, RAM, HDD) jako nedostatečné nebo naopak zbytečně nadsazené, lze provést jejich libovolnou úpravu.

Cloud Server Basic
(2GB RAM, 2x CPU, 40GB HDD)
Cloud Server Standard
(3GB RAM, 3x CPU, 60GB HDD)
Cloud Server Premium
(4GB RAM, 4x CPU, 80GB HDD)
Cloud Server Individual
(8GB RAM, 8x CPU, 200GB HDD)
Provoz 50-100 jednoduchých webových stránek Provoz 100-200 jednoduchých webových stránek Provoz 50-100 náročnějších individuálních webových stránek Provoz velkého počtu velmi náročných webových projektů a e-shopů
Provoz 5-20 jednoduchých webů (e-shopů) na systému WordPress nebo Joomla Provoz 20-40 webů (e-shopů) na systému WordPress nebo Joomla Provoz účetních programů Pohoda nebo Money pro 10-20 uživatelů Provoz účetních programů Pohoda nebo Money pro více jak 20 uživatelů
Provoz účetních programů Pohoda nebo Money pro 1-2 uživatele Provoz účetních programů Pohoda nebo Money pro 5-10 uživatelů Provoz 40-80 náročných webů (e-shopů) na systému WordPress nebo Joomla Aplikace vyžadující vysoký výpočetní výkon

V případě že Vám nevyhovuje jedna z běžně nabízených konfigurací služby Cloud Server, je možné si parametry služby nastavit podle Vašich představ a objednat si zcela individuální variantu vysoce dostupné a flexibilní cloudové služby.

Operační systém Windows

Výběr správného operačního systému, SQL databáze a instalovaného software je další klíčovou vlastností pro správné fungování a používání služby Cloud Server.

Pokud jsou Vaše aplikace napsány (dotNET, MSSQL) a určny pro systém Windows, vyberte si jednu ze standardně nabízených verzí s operačním systémem Windows Server 2012 R2, který představuje dosud nejpokročilejší operační systém Windows Server, navržený pro podporu nové generace sítí, aplikací a webových služeb. Windows Server využívají firmy po celém světě, od nejmenších prostředí až po nadnárodní korporace, které pomocí Windows Serveru budují obrovská atacentra. Windows Server definuje zcela novou kategorii v serverovém světě, díky stovkám nových technologií a vylepšení. Vysoce dostupné a flexibilní Windows cloudové služby provozujeme v profesionálním virtualizačním prostředí Microsoft Hyper-V.

Linux

Administrace serveru

Nabízíme dvě varianty administrace - vlastní a managed.

Cloud Server VPS

U varianty s vlastní administrací budete mít server pod plnou kontrolou, kdy získáte plný administrátorský (root) přístup. V základu získáte zcela čistou instalaci operačního systému Windows Server. Veškerá správa OS, instalace a nastavení programů probíhá přes program Vzdálená plocha (Remote Desktop) a je plně ve Vašich rukou.

Ve webovém rozhraní Centrum administrace naleznete vše potřebné pro správu Vaší služby. Spravovat zde můžete kontaktní informace, provádět platby, zobrazovat fakturace, registrovat domény, zřizovat ostatní webhostingové služby nebo provést přímé restartování nebo vypnutí serveru.

Cloud Server Managed

Varianta managed zajistí kompletní správu a nepřetržitý chod serveru našimi zkušenými administrátory. Pomocí webového rozhraní Centrum administrace můžete velmi efektivně a jednoduše spravovat domény, webové aplikace, databáze, e-mailové schránky a ostatní webhostingové služby. Není nutné se starat o nastavení, zabezpečení, instalaci komponent nebo update operačního systému.

U varianty Managed kompletně server nainstalujeme a nakonfigurujeme dle Vašeho požadavku a po celou dobu provozu služby se budeme starat o jeho plnou administraci a funkčnost.

Standardně instalované komponenty:

 • ASP.NET MVC 1
 • ASP.NET MVC 2
 • ASP.NET MVC 3
 • ASP.NET MVC 4
 • ASP.NET Web Pages 2
 • ASP.NET AJAX 1
 • Microsoft URL Rewrite Module 2.0
 • Microsoft Report Viewer 2012 Runtime
 • Microsoft Access 2013 Runtime
 • Microsoft .NET Framework 4.5.2
 • další moduly a komponenty dle domluvy

Nastavení a rozdělení HDD oddílů

Objednáte-li si například server s 60GB diskového prostoru, standardní rozdělení disku bude následující:

Cloud Server VPS

 • Disk C 60GB (čistá instalace OS Windows Server 2016 zabírá cca 12GB)

Cloud Server Managed

 • C system disk 30GB
 • E data disk 60GB