Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Využíváme SSD disky

Naše služby stále zlepšujeme, a proto jsme u Cloud Serveru přešli na disková pole SSD. Nedávno jsme oznámili změnu loga a seznámili vás s hlavními pilíři našich cloudových služeb. Jedná se o výkon, dostupnost služeb a kvalitní technologie. Stanovené cíle dodržujeme a právě dnes rozšiřujeme naše servery o ultra rychlé SSD pole.

Naše Cloud Servery běží na SSD

Cloud Servery nyní zřizujeme na novém diskovém uložišti využívajícím výhradně vysoce výkonné SSD disky. Vaše virtuální servery tak poběží na nejmodernější flash technologii přinášející kombinaci špičkové rychlosti diskových operací a současně minimální doby odezvy.

SSD disková uložiště mají ve srovnání s klasickými HDD nebo hybridními technologiemi obrovský výkon, propustnost a především minimální dobu odezvy. Naše SSD pole v testech dosáhlo výkonu 350.000 až 400.000 IOPS (operací za sekundu) s průměrnou dobou odezvy pod 1 ms. Ekvivalentní pole využívající rotační disky dosahují pouze tisíce až desetitisíce IOPS a doby odezvy 10 ms a více. Další přínos ve využití SSD pole je i v malém odběru elektrické energie (pod 100 W), tichosti a mechanické odolnosti.

Proč SSD? Rychlejší, výkonnější, úspornější servery

Nové SSD diskové uložiště doplňuje stávající diskové pole Dell EqualLogic PS6010XV a PS6010E se standardními rotačními disky (7.200 a 15.000 otáček za minutu). SSD diskové pole používá výhradně serverové enterprise SSD disky a špičkový hardware firmy DELL. Pole je připojeno k serverům přes redundantní 2x10 Gbit iSCSI SAN síť s možností rozšíření až na 4x10 Gbit. V ideálním případě tak lze přenášet více než 2-4 GiB dat za sekundu.

Dell PowerEdge R730xd

Nové datové médium doplňujeme z důvodu dosažení výrazně vyššího diskového výkonu. Pokud vaše aplikace například intenzivně využívají databáze, znamenají vysoký výkon a nízké doby odezvy rozdíl v rychlosti diskových operací více jak desetinásobný. Především Cloud Server Windows a Cloud Ekonom využívající grafické prostředí vzdálené plochy doznávají nasazením SSD datového pole výrazného zlepšení výkonu.

Využijte služby Cloud Server a získejte výkonný, vysoce dostupný cloud server do 55 sekund od ZonerCloud.cz.