Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

SSD disky

Pro veškeré služby využíváme výhradně vysoce výkonné
SSD disky

  • Máme nejvýkonnější virtuální servery na trhu
  • Naše SSD disky se svým výkonem hravě dorovnají NVMe diskům
  • Datové pole postavené na výkonném HW DELL SSD iSCSI
  • Malý odběr elektrické energie, tichost a mechanická odolnost

Cloud Servery zřizujeme na diskovém uložišti využívajícím výhradně vysoce výkonné SSD disky. Vaše virtuální servery tak poběží na nejmodernější flash technologii přinášející kombinaci špičkové rychlosti diskových operací a současně minimální doby odezvy.

SSD disková uložiště mají ve srovnání s klasickými HDD nebo hybridními technologiemi obrovský výkon, propustnost a především minimální dobu odezvy. Naše SSD pole v testech dosáhlo výkonu 350.000 až 400.000 IOPS (operací za sekundu) s průměrnou dobou odezvy pod 1 ms. Ekvivalentní pole využívající rotační disky dosahují pouze tisíce až desetitisíce IOPS a doby odezvy 10 ms a více. Další přínos ve využití SSD pole je i v malém odběru elektrické energie (pod 100 W), tichosti a mechanické odolnosti.

Proč SSD? Rychlejší, výkonnější, úspornější servery

Nové SSD diskové uložiště doplňuje stávající diskové pole Dell EqualLogic PS6010XV a PS6010E se standardními rotačními disky (7.200 a 15.000 otáček za minutu). SSD diskové pole používá výhradně serverové enterprise SSD disky a špičkový hardware firmy DELL. Pole je připojeno k serverům přes redundantní 2x10 Gbit iSCSI SAN síť s možností rozšíření až na 4x10 Gbit. V ideálním případě tak lze přenášet více než 2-4 GiB dat za sekundu.

Dell PowerEdge R730xd

HDD SSD
Rychlost - mnohem menší přenosové rychlosti + výrazně rychlejší přenos dat
Hluk, teplota - hučení, vibrace a teplo generované otáčením ploten + dokonale tichý provoz a minimální teplo
Spotřeba - přibližně 2–3× vyšší spotřeba + úspornější provoz
Odolnost - náchylný na otřesy + vyšší mechanická odolnost
Objednat VPS

Nové datové médium doplňujeme z důvodu dosažení výrazně vyššího diskového výkonu. Pokud vaše aplikace například intenzivně využívají databáze, znamenají vysoký výkon a nízké doby odezvy rozdíl v rychlosti diskových operací více jak desetinásobný. Především Cloud Server Windows a Cloud Ekonom využívající grafické prostředí vzdálené plochy doznávají nasazením SSD datového pole výrazného zlepšení výkonu.

Využijte služby Cloud Server a získejte výkonný, vysoce dostupný cloud server do 55 sekund od ZonerCloud.cz.