Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Postup pro připojení na FTP

Nápověda > Cloud Disk > Postup pro připojení na FTP

Je-li služba Cloud Disk již zřízena, je možné ji začít využívat a zpřístupnit si svoje data na jedno z používaných zařízení. Jedním ze základních protokolů je FTP, který je možné si připojit přes různé programy. V návodu si ukážeme napojení na protokol FTP přes program Total Commander. Ukážeme si nadefinovat Nové připojení, Název relace a další potřebné technické nastavení.

Připojení na FTP služby Zoner Cloud Disk

V základním menu programu Total Commander zvolte v položce Síť možnost Protokol FTP - připojit k serveru.

Připojení na FTP

Nyní je třeba nadefinovat nové připojení.

Název relace zvolíte dle vlastní potřeby. Do pole Hostitel vyplníte adresu serveru služby Cloud Disk (v našem příkladu je to 3511.disk.zonercloud.net), jméno uživatele a heslo pak dle konkrétního uživatele, se kterým se chcete připojit - tyto údaje naleznete ve svém Centru administrace v detailu služby. V nastavení je taktéž třeba zvolit, že si přejete použít pasivní režim přenosu. Nastavení uložíte kliknutím na OK.

Připojení na FTP

Následně v okně Připojení k serveru FTP zvolíte svůj Cloud Disk, kliknete Připojit a můžete pracovat se soubory běžným způsobem.

Připojení na FTP

Postup pro připojení na FTP Zoner Cloud Disku přes FTPS

FTPS aktivujete, když v Total Commanderu zakliknete zatržítko SSL/TLS v menu, kde vyplňujete údaje k připojení přes FTP (krok výše). Total Commander může vyžadovat instalaci OpenSSL šifrovací knihovny do systému. Open SSL balíček naleznete pro svou verzi systému pomocí vyhledávače.

Postup pro připojení na FTP Zoner Cloud Disku přes FTPS

Protože Zoner Cloud Disk připojen jako síťová jednotka přes FTP, mějte na paměti, že rychlost přenosu dat je tedy závislá na rychlosti vašeho internetového připojení.