Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu
ZonerCloud je předním poskytovatelem cloudových služeb v České republice. Naším cílem je poskytovat zákazníkům maximální výkon a dostupnost, v čemž nehodláme dělat kompromisy. Z tohoto důvodu využíváme pouze nejlepší virtualizační platformy na trhu, VMware vSphere a Hyper-V od Microsoftu, a pravidelně investujeme do nejmodernějšího hardwaru, který nám umožňuje zajišťovat nejvyšší úroveň služeb. Přejděte na virtuální servery od ZonerCloudu a získejte konkurenční výhodu díky zefektivnění provozu vaší firmy a snížení nákladů za fyzickou IT infrastrukturu.

Budoucnost spočívá ve virtualizaci se ZonerCloudem

Virtualizací VPS se v ZONERu zabýváme již od roku 2009 a souběžně využíváme 2 virtualizační platformy - vSphere od VMwaru a Hyper-V z dílny Microsoftu. Každá z nich má své pro a proti. Při výběru technologií hrálo roli několik faktorů - zejména obchodní strategie, licenční podmínky, námi preferovaný hardware, ale i jiné specifické individuální nároky.

„Naše hlavní priorita od samého počátku spočívá v poskytování nejlepších řešení na trhu za pomoci nejspolehlivějších technologií a nejvýkonnějšího hardwaru. Vždy jsme směřovali spíše k těm zákazníkům, kteří nehledí výhradně na cenu a ocení především nekompromisní výkon a stabilitu. V tom samozřejmě nehodláme polevit, protože právě to jsou klíčové faktory pro všechny, kteří se nechtějí spokojit s průměrem.“

říká Milan Behro, jednatel společnosti ZONER a.s.

ZonerCloud logo

VMware vSphere a Hyper-V jsou nástroje, pomocí kterých virtualizujeme fyzický hardware a v rámci tohoto virtuálního prostředí vytváříme jednotlivé virtuální servery (VPS) nebo komplexní clustery pro zpracování obrovského množství dat a zátěže.

Obě platformy poskytují více méně srovnatelné nástroje. Co je ale důležité, VMware i Hyper-V podporují všichni přední dodavatelé hardwaru, což se hodí zejména ve chvíli, kdy se vyskytnou jakékoliv technické problémy.

VMware vSphere

Je tomu již 25 let, co společnost VMware nabídla světu jednu z nejrevolučnějších technologií současnosti. Od svého založení v Kalifornii v roce 1998 měl VMware zásadní dopad na proměnu informačních technologií do podoby, jakou dnes známe, a stal se jednou z největších softwarových společností a světovým lídrem v oblasti virtualizace. Pravidelně se umisťuje na seznamu nejinovativnějších společností světa podle magazínu Forbes.

Jedná se o léty prověřený, spolehlivý nástroj, na který nedají dopustit ani největší světové špičky v oblasti poskytování cloudových služeb.

Microsoft Hyper-V

Přestože VMware vSphere poskytuje volnost ve výběru operačního systému (je vyvíjený zcela nezávisle na jakémkoliv OS), pro provoz Windows serverů využíváme platformu od Microsoftu. Virtualizační platforma Hyper-V patří mezi světovou špičku a byla vyvinuta přímo pro Windows Server. Díky rozsáhlým možnostem škálování se osvědčuje jako dobrá volba pro nasazení v nejnáročnějších situacích. Její vznik se datuje do roku 2008 a od té doby se dynamicky rozvíjí a neustále vylepšuje.

Snižte energetické náklady ve vaší firmě, nabízíme efektivní řešení.

Přejděte do ZonerCloudu a ušetřete až 70 % !

Ceny energií stoupají. Přinášíme řešení. Přejděte do cloudu!

Nejvýkonnější virtuální servery s 50% slevou a dárky ZDARMA!

Cloud Server

Vyberte si dárek ZDARMA

ke každé objednávce virtuálního serveru.

Dárek zdarma ke každé objednávce VPS

Jak virtualizace se ZonerCloudem pomůže vaší firmě?

Fyzické servery jsou finančně nákladné na pořízení a složité na instalaci a správu. Pojí se s nimi i náklady na zajištění každodenního provozu. Naše virtuální servery mají oproti nim mnoho výhod:

 1. Snížíte provozní náklady a ušetříte

 2. Se ZonerCloudem vám zcela odpadají vstupní náklady vynaložené na pořízení hardwaru a jeho údržbu, klimatizaci, záložní zdroje, zálohování dat či licencování softwaru. Výrazně ušetříte i za spotřebu elektrické energie, jelikož servery v data centru ZONERu jsou optimalizovány pro nejlepší energetickou efektivitu. Zjednodušením správy firemní infrastruktury kompletní virtualizací dosahují čeští podnikatelé až 70% úspory provozních nákladů.

 3. Data ukládaná externě a automatická záloha až 30 dní zpětně

 4. V rámci našich cloudových služeb neukládáme data přímo na disky serverů, ale na externí redundantní disková pole, což snižuje riziko jejich ztráty. Veškerá zákaznická data navíc automaticky zálohujeme a tyto zálohy replikujeme do našeho sekundárního datacentra v oddělené lokalitě.

  Jak na VMware vSphere, tak Microsoft Hyper-V je samozřejmostí bezvýpadková live migrace jednotlivých virtuálních "strojů" mezi různými fyzickými servery. To samé platí pro přesouvání dat mezi diskovými poli bez nutnosti vypnutí VPS.

 5. Škálovatelnost a přehledná správa služeb

 6. Parametry serveru si během pár sekund kdykoliv sami navýšíte přímo v zákaznickém účtu. Platíte tak vždy pouze za zdroje, které využíváte. Mimo to v Centru administrace najdete i kompletní správu domén, elektronické pošty, SSL certifikátů a dalších služeb, vše přehledně na jednom místě včetně bezpečnostního přihlášení s dvoufázovým ověřením.

 7. Vzdálený přístup odkudkoli

 8. Mějte své účetnictví, skladový systém či jiné náročné aplikace nonstop přístupné z jakéhokoliv zařízení, ať už sedíte v kanceláři nebo jste na homeoffice.

 9. Získejte náskok před konkurencí

 10. Virtualizace vám zajistí náskok před konkurencí. Přechod na cloudové služby zefektivní vývoj a zjednoduší implementaci a optimalizaci vašich aplikací. Díky VPS tak budete moci lépe reagovat na potřeby trhu a rychleji vyvíjet nové produkty a funkce.

 11. Bezkonkurenční výkon

 12. Cloudové služby nabízí mnoho firem, přesto ne každý poskytovatel ve výsledku dosáhne požadovaného výkonu serverů. Veškeré Cloud Servery zřizujeme na diskovém uložišti využívajícím výhradně vysoce výkonné SSD disky, které se svým výkonem hravě dorovnají NVMe diskům. Díky pravidelným investicím do nové infrastruktury ZonerCloud opakovaně poráží veškerou konkurenci v testech výkonu virtuálních serverů.

  Hardwarové i softwarové vybavení používáme výhradně od nejlepších výrobců na trhu.

  Technologie
 13. Zákaznická podpora

 14. Kvalitní zákaznický servis by měl být v dnešní době nedílnou součástí každé firemní strategie. Vaše služby 24/7 monitorujeme a jsme vám plně k dispozici jak na e-mailu, telefonulive-chatu.

 15. Použitý hardware a vlastní datacentrum Tier III

 16. ZonerCloud svůj úspěch od počátku staví na výkonném hardwaru od jedničky na trhu společnosti DELL a síťových prvcích Cisco. V roce 2018 jsme k tomu dostavěli vlastní korporátní datacentrum přímo v sídle společnosti v Brně na Nových sadech. ZONER DC je vybaveno těmi nejmodernějšími technologiemi a splňuje klasifikaci Tier III.

 17. Vysoká dostupnost (SLA)

 18. V případě výpadku jednoho ze serverů je zajištěn plynulý běh cloudu. ZonerCloud se smluvně zavazuje, že dostupnost serverů neklesne pod hranici 99,99 %. A pokud ano, máte nárok na uplatnění slevy - viz garance dostupnosti.

 19. Licencování softwaru

 20. Veškeré licence řešíme v ZonerCloudu za vás. V rámci námi dodávaných řešení vám nabízíme flexibilní a cenově efektivní správu licencí produktu Microsoft (SPLA) bez pořizovacích nákladů a rizika ztráty vložené investice.

Přejděte na servery od ZonerCloudu se slevou 50 % a dárkem k tomu

Partnerství ZonerCloudu s VMware a Microsoftem je důkazem, že svým zákazníkům už řadu let poskytujeme prémiové virtuální služby. V ZonerCloudu si dáváme záležet na tom, abychom využívali nejlepší dostupné nástroje a technologie a naše virtuální servery zůstaly nejvýkonnějšími na trhu.

Objednejte si virtuální server či jiné cloudové řešení s 50% slevou a dárkem ZDARMA ke každé objednávce. Pokud si nevíte rady s výběrem konkrétní služby, napište nám, rádi vám poradíme, případně navrhneme řešení na míru přímo pro vaše potřeby. V případě zájmu si můžete server nejprve nezávazně otestovat.