Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Energie zdražují, přejděte do cloudu a ušetřete

Sotva se celý svět vzpamatoval z globální pandemie, čeká ho další těžká zkouška - zdražování kvůli inflaci a drahým energiím. Jak současná situace ovlivňuje provoz datacenter a starších fyzických serverů? Existují možnosti jak ušetřit?

Zbavte se starého hardwaru a ušetřete

Nárůst cen energií ovlivňuje IT sektor velice zásadně. Ceny energií jsou i pro velkoodběratele na historickém maximu. Náklady na provoz se zvyšují o závratných 100 až 400 procent, na což společnosti reagují prudkým zvyšováním cen.

Jeden z mála způsobů, jak se mohou nejen IT firmy masivnímu zdražování alespoň trochu vyhnout, je zbavit se vlastního serveru a upustit od nákladů za energie k provozu hardwaru, jeho upgrade a nezanedbatelné částky za práci administrátora.

Úplný přechod na cloudové řešení ale dává největší smysl pro menší a střední firmy. Cloud pro ně bude velkým přínosem díky němuž dosáhnou výrazného snížení nákladů.

Ceny energií stoupají, my nabízíme efektivní řešení.

Přejděte do cloudu a ušetřete!

Ceny energií stoupají. Přinášíme řešení. Přejděte do cloudu!

Proč přejít do cloudu?

Cloud servery se chovají jako klasické fyzické servery se všemi komponenty a vlastnostmi, které od něho očekáváme a díky virtualizaci k němu lze přistupovat odkudkoli a kdykoli, hostovat na něm webové stránky, odesílat a přijímat e-maily, testovat programy, zálohovat data apod. Stejně tak na něm může běžet např. váš účetní systém, či jakákoliv jiná aplikace, ke které potřebujete přistupovat se svým týmem vzdáleně a mít všichni k dispozici aktuální data.

Největší přednosti cloudu

  • Flexibilita - na cloudovém serveru můžete snadno vytvářet nová prostředí a provádět instalace.
  • Žádné starosti s údržbou - o údržbu serverů se starají profesionální administrátoři v datacentru.
  • Škálovatelnost - kdykoli si můžete zažádat o rozšíření systému, webového serveru či aplikace o nové prvky, nebo jejich změny.
  • Nulové počáteční investice a nezávislost na vlastních zaměstnancích - nemusíte nakupovat vlastní hardware a držet si vlastní IT oddělení.
  • Smluvně garantovaná dostupnost služby (SLA) - jen velmi málo firem má systémy interně nastavené tak, že by IT oddělení garantovalo dostupnost nějakých služeb. V případě problému s hardware pak může klidně dojít k vyřazení poštovního serveru na jeden den a někdy i déle.

Cloud je dnes již pro většinu firem naprostou samozřejmostí. Na základě výsledků vycházejících z průzkumu agentury Kantar plánují české firmy investovat téměř třetinu svého IT rozpočtu do cloudových služeb. Dokonce již 77 % firem v Česku využívá alespoň jedno řešení založené na cloudu. České podniky si dnes již moc dobře uvědomují, že budoucnost spočívá v přechodu do cloudu, tedy z klasických serveroven na systémy, které jim dokáží poskytnout potřebnou flexibilitu a efektivitu.

Nevíte jaké řešení konkrétně zvolit? Poradíme vám!

Nejvýkonnější VPS od ZonerCloudu jsou sázkou na jistotu

Český poskytovatel cloudových služeb ZonerCloud ve srovnání s produkty nabízenými předními poskytovateli cloudových služeb ve světě vychází jako cenově nejvýhodnější. Součástí služeb ZonerCloudu je mimo jiné i garance dostupnosti 99,99 %, jako jeden z mála na trhu navíc neomezuje a nezpoplatňuje přenos dat. Krom toho zákazníci nemusí ukládat platební kartu, takže jsou služby od ZonerCloudu zcela bez závazku. Pokud však má zákazník zájem si kartu uložit, není problém vše nastavit i včetně automatické platby.

Housing serveru Dedikovaný server Cloud Server VPS Cloud Server Managed
Bez počátečních investic Ne Ne Ano Ano
Nestárnoucí hardware Ne Ne Ano Ano
Garance dostupnosti 99,99 % (SLA) Ne Ne Ano Ano
Flexibilní služba (snadné navýšení výkonu) Ne Ne Ano Ano
Nízká spotřeba elektrické energie Ne Ne Ano Ano
Provoz bez závazku Ne Ne Ano Ano
Administrátor serveru v ceně služby Ne Ne Ne Ano
Automatická instalace bezplatných SSL certifikátů Ne Ne Ne Ano
Objednat Objednat

Neustále investujeme do nového hardwaru od nejlepších dodavatelů na trhu. V roce 2018 jsme dostavěli a uvedli do provozu vlastní korporátní datacentrum v klasifikaci Tier III, kde máme vše ve vlastních rukou a zcela pod kontrolou. Nejsme tak odkázaní na řešení a rozhodnutí externího dodavatele, zákazníkům budeme moci i v budoucnu nabízet to nejlepší bez jakýchkoliv kompromisů.

„Naší strategií je poskytovat nejlepší výkon, stabilitu a dostupnost služeb, včetně profesionálního ale zároveň přátelského přístupu, čehož si zejména naši dlouholetí zákazníci váží nejvíce. Poslední dobou spousta uživatelů vybírá servery hlavně podle ceny. Za současné ekonomické situace se není čemu divit. Stále více z nich se ale nakonec od levnějších poskytovatelů vrací k nám se stížnostmi na výpadkovost a výkon konkurenčního řešení. V rámci našich služeb nemáme žádné skryté poplatky a v ceně je zahrnuta spousta dalších výhod, které jsou u konkurence běžně za příplatky. Výsledná cena se pak vyhoupne úplně někam jinam. Nelze tedy srovnávat jen podle ceny, ale je třeba vzít do úvahy všechny parametry, službu si ideálně otestovat a přesvědčit se, jestli to co píší na webu je vůbec pravda.“

Patrik Vaníček, vedoucí projektu ZonerCloud

Nový hardware, nižší spotřeba a celkové PUE

Naše virtuální servery jsme dosud zřizovali na velmi výkonných dvacetijádrových procesorech Intel Xeon Gold, nově však postupně přecházíme na ještě výkonnější servery od společnosti DELL, které pohání výkonné procesory AMD EPYC Milan 7313P. Jedná se o 3. generaci serverových procesorů, které opět posouvají hranice výkonu. Nabízí 16 fyzických jader (32 vláken), frekvenci 3,0 GHz (3,7 GHz Max Boost) a vyrovnávací paměť cache 128 MB (L3).

Představení třetí generace procesorů AMD EPYC Zdroj: https://youtube.com/

Nové servery mají díky procesorům od AMD nejen vyšší výkon, ale i výrazně nižší energetickou spotřebu, od čehož si slibujeme i snížení PUE naší serverovny, které dlouhodobě držíme pod hranicí 1,3.

S novými servery se můžete těšit i na naše pravidelné srovnání výkonu s tuzemskou konkurencí, ale i s nejužší světovou špičkou na poli virtuálních serverů a cloudových služeb.