Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Postup pro připojení do operačního systému Android

Nápověda > Cloud Disk > Postup pro připojení do operačního systému Android

Způsob připojení Cloud Disku v OS Android může být lehce odlišný v závislosti na distribuci operačního systému, kterou používáte.

Obecně je potřeba si stáhnout některý program pro umožnění spojení s online diskovým prostorem přes protokol CIFS/SMB někdy nazývaný populárně Samba protokol.

Takové utility naleznete na Google Play klíčovými slovy SMB mount, či CIFS manažér apod.

Nastavení připojení

Adresa serveru, stejně jako uživatelské jméno a heslo vám bylo doručeno v závěrečné zprávě o zřízení vašeho Cloud Disk programu. Dále tyto informace naleznete na záložce Technické parametry, v detailu služby Zoner Cloud Disk ve vašem Centru administrace.

Další informace

Prestože je Cloud Disk připojen jako síťová jednotka ve Vašem zařízení, mějte na paměti, že je připojen přes síť internet a rychlost přenosu dat je tedy závislá na rychlosti vašeho internetového připojení.

  • Připojení, které je tu popsáno je šifrované pouze pokud šifrování podporuje vámi používaný klient. V opačném případě se automaticky použije nešifrované spojení - doporučujeme využívat pouze sítě, které dobře znáte a protokol FTPS.
  • Pro připojení Cloud Disku musí být povolený port TCP/445 u vašeho poskytovatele připojení k Internetu. Pokud vámi používaný klient podporuje volbu nestandardního portu, můžete využít alternativního portu 5452.
  • Připojení k Cloud Disku v systému Android vyžaduje mít aktivní data, což může být vaším poskytovatelem tarifu zpoplatněno.