Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Jak přesunout své účetnictví do cloudu?

Práce na dálku má různé názvy: home-office, homeworking, telework, externí práce, distanční práce, remote práce atp. Všechny ale pojmenovávají společnou věc – práci, kterou lze dělat přes internet. Během pandemie koronaviru COVID-19 nastal v tomto způsobu práce naprostý boom. Jedno z povolání, které je pro tento způsob nejoblíbenější, je účetnictví. Jaké výhody účetnictví v cloudu přináší a co k jeho přesunutí potřebujete? Dozvíte se v článku.

Co potřebuji pro provoz účetnictví v cloudu?

Nejenom digitální nomádi a freelanceři, ale i stále více firem přesouvá své účetní systémy do cloudového prostředí. K tomu, abyste své účetnictví mohli kompletně přesunout "do onlinu", potřebujete počítač s připojením na internet, spolehlivého poskytovatele cloudových služeb a kancelářský balík aplikací.

Pracovní počítač

Co byste měli od pracovního počítače očekávat? Výkon za vás pořeší server, pro vzdálené připojení a práci na něm ale potřebujete stabilní internetové připojení. Přesto byste při nákupu nového počítače měli vsadit na lety ověřenou značku a spolehlivého distributora.

Předním hráčem co do výroby pracovních počítačů je společnost DELL. V portfoliu jeho produktů naleznete stolní počítače a notebooky vhodné pro práci z domova.

Produkty DELL doporučujeme nakupovat výhradně od autorizovaných partnerů.

Server pro provoz účetního systému

Neutrácejte desetitisíce korun za nákup fyzického serveru, který po čase zastará a budete ho muset kupovat znovu. Pořiďte si speciálně nakonfigurované virtuální servery pro účetnictví a hoďte starosti s údržbou serveru za hlavu.

Výhody virtuálních serverů

S virtuálnímu servery získáte oproti fyzickým několik výhod:

  • Nemáte žádné náklady na jejich údržbu a provoz, jako je tomu u fyzického serveru.
  • Kdykoliv jednoduše navýšíte jeho parametry.
  • Do účetnictví budete mít přístup odkudkoliv, stačí se přihlásit pomocí zabezpečené šifrované komunikace.
Nejlepší virtuální servery najdete u ZonerCloudu

ZonerCloud ze stáje společnosti ZONER a.s. nabízí služby Cloud Server Windows a Cloud Server Ekonom pro účetní systémy Money, Pohoda, Helios a spousty dalších.

S produkty od ZonerCloudu získáte:

  • vysoce výkonný a dostupný aplikační server pro více uživatelů
  • předinstalovaný účetní systém Money, Pohoda a další
  • online přístup na server z libovolného místa a zařízení
  • garantovanou dostupnost všech serverů 99,99 %
  • snadné navýšení parametrů serveru z Centra administrace
  • 2x admin a 1x RDP přístup v ceně serveru
  • zabezpečení vzdálené plochy z Centra administrace
  • nonstop zákaznickou podporu připravenou kdykoli zodpovídat vaše dotazy

ZonerCloud disponuje vlastním korporátním datacentrem v klasifikaci Tier III, díky kterému budete mít všechna svá data mimořádně zabezpečena a neopustí hranice České republiky. Se svými produkty navíc dlouhodobě vítězí ve srovnání výkonu a dostupnosti serverů.

Účetní systémy v cloudovém prostředí s pravidelným zálohováním na nejvýkonnějších serverech.

Cloud Server Ekonom

Kancelářský balíček na práci s daty

Pro práci s kancelářskými dokumenty na serveru se jeví jako nejlepší volba bezplatný set online aplikací Microsoft Office. Jedná se o webovou verzi známých Microsoft Office 365 a je skvělou alternativou známější offline verze Office pro stolní počítače.

Největší výhodou online verze balíku Office je, že oproti desktopovým verzím Microsoft Office je zcela zdarma.

Microsoft Office Online ukládá dokumenty ve standardních formátech desktopových Microsoft Office .docx, .xlsx a .pptx.

Můžete je použít na libovolných zařízeních, aniž byste museli platit za další kopie nebo se přihlásit k odběru předplacené služby Office 365.

Samozřejmostí je kompatibilita se všemi nejpoužívanějšími internetovými prohlížeči jako jsou Chrome, Firefox, Safari a další.

Účetnictví v cloudu je pro každého

V cloudu můžete pracovat odkudkoli, kde máte stabilní přístup k internetu. Jste-li freelancer nemusíte se pro vykonávání své práce omezovat na domov či kancelář. A pokud jste velká firma, jistě oceníte, že vaši zaměstnanci či obchodní zástupci budou mít možnost kdykoli a odkudkoli dosáhnout na aktuální účetní informace.