Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Serverová konzole

Nápověda > Cloud Server Linux > Serverová konzole

Konzole umožňuje přímé spojení s vaším serverem v případech, kdy se nedá na server připojit běžným způsobem (zamrzlý server, nefunkční SSH, seknuté bootování, pád kernelu atd.). Naleznete ji ve vašem Centru administrace u všech Linux serverů s vlastním root přístupem.

Konzole není určena pro běžnou práci na virtuálním serveru, ale zejména pro servisní zásahy. Primárně byste se měli připojovat přes standardní prostředky vzdáleného přístupu, jako je SSH apod.

Postup pro připojení

    1. Přihlaste se do Centra administrace a v sekci "Přehled služeb"" přejděte do záložky "Servery" a zvolte konkrétní Linux VPS.
    2. Aktuální snímek konzole je k dispozici v levé horní části obrazovky. Pro detailní zobrazení přejděte na záložku "Konzole".
    3. Server - základní údaje

    4. V případě zapnutého serveru se automaticky naváže spojení s konzolí (může trvat několik vteřin), následně se můžete přihlásit.
    5. Servisni konzole - prihlaseni

Při vyplňování hesla se znaky z bezpečnostních důvodů nezobrazují.
Čísla je ve výchozím nastavení klávesnice na serveru možno psát pouze na numerické klávesnici, případně při kombinaci kláves (nejčastěji FN + příslušné číslo).
Konzole VMwaru má vynucené standardní US (QWERTY) rozložení klávesnice. O znakové sadě rozhoduje nastavení serveru. Pro úpravu českých textů je nutné nastavit českou QWERTZ sadu.
Ve výchozím nastavení chybí rovněž podpora myši a kopírování do/ze schránky. Řešením je např. instalace gpm balíčku do textového režimu či instalace grafického rozhraní.