Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Zažijte revoluci ve výkonu virtuálních serverů s novými procesory AMD EPYC Genoa

Abychom mohli i nadále poskytovat ten nejvyšší výkon a stabilitu, provedli jsme další plánovanou investici do rozšíření a inovace našeho hardwarového vybavení. Dlouhodobě sázíme na jedničku na trhu, společnost DELL, která svými špičkovými technologiemi opět přispěla k rozvoji našeho datacentra. Nové servery jsme si řádně otestovali a tento týden je uvedli do ostrého provozu. Připraven je pro vás zcela nový linuxový cluster se servery poháněnými výkonnými procesory AMD EPYC Genoa.

Výkonnější procesory, nižší spotřeba

Naše virtuální servery jsme dříve zřizovali pouze na dvacetijádrových procesorech Intel Xeon Gold. V posledních letech však postupně přecházíme na výrazně výkonnější DELL servery, které pohání výkonné procesory AMD. Po otestování procesorů 3. řady AMD EPYC Milan jsme letos nasadili 4. generaci serverových procesorů s označením Genoa, které opět posouvají hranice výkonu kupředu.

Každý z těchto fyzických serverů nabízí 48 fyzických jader (96 vláken), frekvenci 2.75 GHz (3.8 GHz Max Boost) a vyrovnávací paměť cache 256 MB (L3).

Více informací naleznete na stránkách výrobce.

Představení čtvrté generace procesorů AMD EPYC - Genoa Zdroj: https://youtube.com/

Přejděte do cloudu a ušetřete

Současná situace na trhu zásadně ovlivňuje provoz datacenter a fyzických serverů. Jeden z mála způsobů, jak se mohou nejen IT firmy masivnímu zdražování alespoň trochu vyhnout, je zbavit se vlastního serveru a upustit od nákladů za energie k provozu vlastního hardwaru, jeho upgrade a práci administrátora.

Úplný přechod na cloudové řešení dává největší smysl pro menší a střední firmy. Cloud pro ně bude velkým přínosem díky němuž dosáhnou výrazného snížení nákladů.

Naše nové servery poskytují díky procesorům od AMD nejen výjimečný výkon, ale také výrazně snižují energetickou spotřebu, od čehož si slibujeme i snížení celkového PUE našeho datacentra, které dlouhodobě držíme pod hranicí 1,3.

Nové srovnání výkonu

S novými servery se můžete těšit i na naše pravidelné srovnání výkonu s nejužší světovou špičkou na poli virtuálních serverů a cloudových služeb, které vám přineseme hned v nadcházejícím článku.

„Naším cílem nikdy nebylo konkurovat nejnižší cenou, ale poskytovat nejlepší výkon a maximální dostupnost služeb za využití těch nejlepších dodavatelů virtualizačních technologií a hardwaru. Abychom měli vše ve vlastních rukou, od roku 2018 využíváme vlastní datové centrum v klasifikaci Tier III. Nejsme tak odkázáni na řešení a rozhodnutí poskytovatelů externích datacenter a zákazníkům budeme moci i v budoucnu nabízet to nejlepší bez jakýchkoliv kompromisů.”

říká Patrik Vaníček, vedoucí projektu ZonerCloud.cz

Neustálé investice do našich technologií a hardwaru upevňují naši pozici poskytovatele s nejvýkonnějšími virtuálními servery na trhu. Objednejte jeden z našich Cloud Serverů a přesvědčte se sami.

Nevíte jaké řešení konkrétně zvolit? Poradíme vám!

Nevíte, jaké řešení konkrétně zvolit? Poradíme vám!