Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Navyšte si diskový prostor na serveru z Centra administrace, snadno a bez čekání

Navýšení parametrů Linux a Windows VPS můžete provést přímo z detailu serveru v Centru administrace. K navýšení RAM a CPU nově přibylo i zvětšení velikosti disku. Postup je velice jednoduchý a samotný proces zabere pouhých pár sekund.

Velikost disku stejně jako ostatní parametry si vybíráte již před zřízením serveru, ale postupem času nemusí výkon a místo na disku stačit. Hlavní výhodou cloudu je, že parametry virtuálních serverů lze měnit kdykoli za pochodu. Nemusíte tak dopředu kupovat kapacitu do zásoby a platit za něco, co zatím nepotřebujete.

Postup navýšení velikosti disku

 1. Přihlaste se do Centra administrace.
 2. "Přehledu služeb" zvolte záložku "Servery" a vyberte konkrétní VPS.
 3. Klikněte na ikonku u parametru Velikost HDD.
 4. V nově otevřeném dialogovém okně upravte kapacitu u příslušného disku a kliknětě na Potvrdit. Po potvrzení navýšení bude změna (bez výpadku) provedena automaticky do pár sekund.
 5. Po navýšení diskového prostoru obdržíte na fakturační e-mail doplatkovou výzvu na uhrazení rozdílu ceny do konce předplaceného období.
 6. TIP: Navýšení disku je možné provádět pouze v násobcích po 10 GB. Chcete-li tuto kapacitu rozdělit mezi více disků (např. 5 GB na System a 5 GB na Data), kontaktujte naši zákaznickou podporu prostřednictvím autorizovaného požadavku.
  UPOZORNĚNÍ:

  Nezapomeňte, že po navýšení velikosti HDD je třeba z vaší strany oddíl (partition) daného disku manuálně rozšířit přímo na serveru, návody jsou k dispozici zde: Windows, Linux.

  Při úpravě partition doporučujeme postupovat opatrně, abyste si například neponičili stávající oddíly. Méně zkušeným uživatelům doporučujeme si pro jistotu nejprve vytvořit snapshot, abyste se mohli "vrátit v čase" do bodu před tímto zásahem.

  Naopak před samotným navýšením velikosti disku z administrace snapshot nevytvářejte, navýšení by pak nebylo možné provést.

Ponížení parametrů serveru

Pro ponížení parametrů serveru (neplatí pro HDD viz poznámka níže) je třeba kontaktovat naši zákaznickou podporu prostřednictvím autorizovaného požadavku. V případě ponížení parametrů bude nová cena fakturována až po skončení aktuálního předplaceného období.

UPOZORNĚNÍ: Upozorňujeme, že z technických důvodů NELZE velikost disku po navýšení zpětně zmenšit ani naším manuálním zásahem!