Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

ZonerCloud poskytuje pravidelnou zálohu dat až 30 dní zpětně

Záloha je základní způsob ochrany dat. U ZonerCloudu mají data zákazníků největší prioritu, proto jim u všech poskytovaných služeb pravidelně zajišťujeme kompletní zálohu včetně e-mailů. A to až na 30 dní zpětně! Jedině díky dobře provedené záloze je v případě jejich ztráty, poškození či odcizení možné data znovu obnovit. Zjistěte více o tom, jak se v ZonerCloudu staráme o data svých zákazníků.

Bezpečnost dat zákazníků je u ZonerCloudu na prvním místě

V ZonerCloudu disponujeme vlastním datacentrem v klasifikaci Tier III, které stojí přímo v administrativní budově společnosti. Zálohovací a replikační software pro tzv. off-site zálohování a Disaster Recovery se nachází v sekundárním datovém centru. Zálohu ukládáme do geograficky oddělené lokality, avšak veškerá data zákazníků přesto zůstávají umístěna výhradně v České republice.

Jak v ZonerCloudu zálohujeme své služby?

V rámci našeho primárního datacentra dochází neustále k replikaci dat mezi diskovými poli. Tím zamezujeme jakékoliv ztrátě dat v případě hardwarové kolize jednoho z diskových polí. Přehled toho, jak při zálohování dat u svých služeb postupujeme naleznete níže.

Virtuální servery

V ceně Cloud Serveru VPS poskytujeme automatickou, pravidelnou zálohu všech dat včetně IMG obrazu virtuálního serveru. U všech našich VPS provádíme standardní zálohování a uchováváme jednu provozní zálohu, jejíž obnovu si zákazníci mohou za poplatek vyžádat. Plně automatizované zálohování všech dat serveru nabízíme skrze službu Záloha 7/14. Aktivovat si ji můžete nadstandardně ke svému běžnému tarifu. K dispozici tak navíc dostanete 7 záloh zpětně po dobu 14 dní.

Kromě zálohy disponují naše virtuální servery také možností vytváření snapshotů. Ty ukládají jenom tolik informací, kolik potřebujete k vrácení nějaké změny (typicky při nepovedeném nasazení nového operačního systému či náročné aktualizaci VPS). Nejedná se tedy o plnohodnotnou zálohu. Jejich výhodou ovšem je, že zaberou méně prostoru než klasická záloha a vrátí celý obraz (image) disku včetně stavu OS.

I v případě Managed Serveru mohou zákazníci počítat se zcela automatickou a pravidelnou zálohou veškerých dat (FTP, DB, e-maily, logy, nastavení aj.), která se provádí každý den v ranních hodinách. Všechna zálohovaná data jsou zpětně k dispozici po 30 dní. Z vybrané denní zálohy lze provést celkovou obnovu, nebo jen aktualizovat konkrétní soubory či adresáře.

Snižte energetické náklady ve vaší firmě, nabízíme efektivní řešení.

Přejděte do ZonerCloudu a ušetřete až 70 % !

Ceny energií stoupají. Přinášíme řešení. Přejděte do cloudu!

Nejvýkonnější virtuální servery s 50% slevou a dárky ZDARMA!

Cloud Server

Vyberte si dárek ZDARMA

ke každé objednávce virtuálního serveru.

Dárek zdarma ke každé objednávce VPS

Cloud Mail

Naši zákazníci mají kompletní zálohování e-mailových služeb v ceně. Veškerá data včetně aktuálního obsahu schránek, struktury složek a nastavení filtrů zálohujeme každý den v nočních hodinách. K dispozici je vždy celkem 30 celodenních záloh.

Cloud Disk

Cloud Disk slouží k ukládání dat všech typů a velikostí a práce s ním je snadná a efektivní. Uživatelé si jej mohou v systému Linux či Windows připojit jako aktivní síťovou jednotku, což jim umožňuje pracovat s ním stejně jako s lokálním úložištěm a data jsou tak ihned přístupná. Využití najde nejen pro umístění záloh, ale především pro sdílení a archivaci dat.

Po zřízení Cloud Disku si přes protokoly FTP, FTPS a Samba mohou naši zákazníci sami zasílat potřebná data na datový disk v libovolných intervalech. Data z Cloud Disku zálohujeme automaticky každý den a k dispozici ponecháváme 7 denních záloh 14 dní zpětně. Záloha je přístupná ze kteréhokoli zařízení s přístupem na internet. Naši zákazníci si mohou kdykoli pro zvýšení kapacity prostoru navýšit tarif. To vše bez starosti s migrací dat či životností a správou hardwaru.

Shrnutí

Při práci s jakýmikoli daty byste neměli nikdy spoléhat pouze na jeden zdroj zálohy. Ať už je to profesionální firemní řešení nebo cloudová služba, vždy je třeba mít na paměti, že je nezbytné udržovat i vlastní lokální zálohu. Všechna nezálohovaná data jsou totiž potenciálně ztracená!

ZonerCloudu proto naši zákazníci mají u všech služeb garantovanou pravidelnou zálohu všech dat včetně e-mailů. Jako jediný tradiční poskytovatel webhostingových a cloudových služeb disponujeme vlastním datacentrem v kategorii Tier III se sídlem v Brně. Zálohu provádíme do geograficky oddělených lokalit, ale přesto žádná data neopouští hranice České republiky.