Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Nespoléhejte pouze na Gmail, i Google může mít výpadek systému

V době, kdy spousta zaměstnanců pracuje z domova, je obzvlášť důležité využívat spolehlivé komunikační nástroje, díky kterým se jednotliví členové týmu navzájem domluví na všem potřebném. Firmy často volí účty u Googlu. Ukazuje se ale, že není od věci mít kromě e-mailu u Googlu ještě jeden komunikační nástroj od jiného poskytovatele.

Může se totiž stát, že i Google bude mít zásadní výpadek, kvůli kterému nebude možné běžně používané služby spustit. Tato událost se opakovala již několikrát, naposledy 15. prosince kolem poledne. Miliony lidí po celém světe hlásili, že jim nejde spustit Gmail, YouTube a další nástroje, které denně využívá spousta firem. Uživatelé těchto služeb tak zůstali téměř hodinu bez přístupu ke svým emailům a dokumentům, které potřebují ke své práci.

Google a jeho služby postihl globální výpadek

Mapa oblastí, ze kterých lidé hlásili výpadek služeb Google. Zdroj: https://downdetector.com/

Potíže měli uživatelé ve většině Evropy, chybová hlášení ale přicházela i z USA, Brazílie nebo Japonska. Z dostupných údajů webu Downdetector.com vyplývá, že problémy uživatelé zaznamenali zhruba ve 12.30 středoevropského času a týkaly se prakticky všech nabízených služeb.

Google stanovil plány pro vyhodnocení a zlepšení svých systémů, aby se podobným problémům této povahy podařilo do budoucna vyhnout. Úplné technické vysvětlení je k dispozici zde.

Máme vlastní řešení

Vyzkoušejte komplexní e-mailovou službu s nejlepším zabezpečením na trhu. Všechny zprávy jsou chráněné Zoner Antivirem, který vytváří ochranný štít proti virům, spamům a phisingu. Cloud Mail má vlastní heurestiku, která dokáže rozpoznat tzv. Zero-Day hrozby ještě dříve, než se dostanou do mailových schránek. Proto se nemusíte obávat rozkliknout jakoukoliv přijatou zprávu.

Vyzkoušejte e-mailovou službu Cloud Mail

Je jedno, kolik má vaše firma zaměstnanců. Cloud Mail není nijak omezen počtem uživatelů, velikostí a počtem e-mailových schránek. Zaplatíte vždy pouze za kapacitu, kterou využíváte. Komunikační nástroj spravuje zkušený poskytovatel, a v případě jakýchkoliv problémů je vám k dispozici nonstop zákaznická podpora.

V rozhodování při volbě poskytovatele e-mailové služby vám mohou pomoci i čistě legislativní důvody. Vzhledem k tomu, že u ZonerCloudu vaše data neopouští hranice České republiky, jsou naše služby vhodné i pro firmy a státní orgány, které podmiňují výběr poskytovatele datových služeb lokalizací jeho serverů na území ČR.

Pro naše zákazníky máme k dispozici záložní poštovní servery, které zajistí příjem poštovních zpráv pro konkrétní doménu v případě, kdy nefunguje primární poštovní server (primární příjemce). Při nedostupnosti primárního serveru určeného pro příjem pošty pro konkrétní doménu (definováno na straně DNS tzv. MX záznamem) se odesílající server může obrátit na sekundární (neboli záložní) poštovní server pro danou doménu (rovněž definováno na straně DNS MX záznamem s nižší prioritou).