Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Nastal čas odinstalovat Adobe Flash Player

Adobe Flash Playeru odzvonilo. Je oficiálně nefunkční a nastává tak čas ho jednou provždy odinstalovat. V koordinovaném oznámení společností Adobe, Apple, Microsoft, Google a Mozilla v červenci 2017 jsme se dozvěděli, že Adobe Flash Player oficiálně dosáhne konce svého života 31. prosince 2020.

Když společnost Adobe v prosinci vydala finální verzi aplikace Flash Player, současně oznámila, že nedávná verze softwaru od 12. ledna 2021 bude bránit načítání Flash obsahu.

Pokud se aktuálně pokusíte Flash obsah otevřít, většina prohlížečů vám jej ve výchozím nastavením bude automaticky blokovat. Zobrazí se vám ikonka Flash Player, která po rozkliknutí povede na stránku Adobe Flash Player s oznámením o ukončení činnosti.

Flash Player byl jednou ze základních technologií, které pomáhaly tvořit weby. Bohužel to však byla také noční můra z hlediska bezpečnosti. Aktéři hrozeb se totiž často zaměřovali právě na chyby v zabezpečení této aplikace.

Přestože je stále možné spustit instalaci jedné ze starších verzí aplikace, rozhodně to nedoporučujeme, jelikož obsahují četné chyby v zabezpečení. Dá se také očekávat, že rizikové stránky budou propagovat starší verze aplikace Adobe Flash Player, které by vám mohly nainstalovat do vašeho počítače adware, trojské koně, kteří kradou hesla, kryptominery a další škodlivé programy. Flash už je zkrátka mrtvou aplikací a je třeba se s tím smířit.