Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Nasazujeme nové servery s procesory AMD EPYC Milan

Abychom mohli i nadále poskytovat ten nejvyšší výkon a stabilitu, provedli jsme další plánovanou investici do rozšíření a inovace našeho hardwarového vybavení. Dlouhodobě sázíme na jedničku na trhu, společnost DELL, která svými špičkovými technologiemi opět přispěla k rozvoji našeho datacentra. Již nyní je pro vás připraven nový linuxový cluster se servery poháněnými výkonnými procesory AMD EPYC Milan.

Výkonnější procesory, nižší spotřeba

Naše virtuální servery jsme dosud zřizovali pouze na dvacetijádrových procesorech Intel Xeon Gold, nově však postupně přecházíme na ještě výkonnější servery od společnosti DELL, které pohání výkonné procesory AMD EPYC Milan 7313P. Jedná se o 3. generaci serverových procesorů, které opět posouvají hranice výkonu. Nabízí 16 fyzických jader (32 vláken), frekvenci 3,0 GHz (3,7 GHz Max Boost) a vyrovnávací paměť cache 128 MB (L3).

Více informací naleznete na stránkách výrobce.

Představení třetí generace procesorů AMD EPYC Zdroj: https://youtube.com/

Přejděte do cloudu a ušetřete

Současná situace na energetickém trhu zásadně ovlivňuje provoz datacenter a fyzických serverů. Jeden z mála způsobů, jak se mohou nejen IT firmy masivnímu zdražování alespoň trochu vyhnout, je zbavit se vlastního serveru a upustit od nákladů za energie k provozu vlastního hardwaru, jeho upgrade a práci administrátora.

Úplný přechod na cloudové řešení dává největší smysl pro menší a střední firmy. Cloud pro ně bude velkým přínosem díky němuž dosáhnou výrazného snížení nákladů.

Nevíte jaké řešení konkrétně zvolit? Poradíme vám!

Naše nové servery poskytují díky procesorům od AMD nejen výjimečný výkon, ale také výrazně snižují energetickou spotřebu, od čehož si slibujeme i snížení celkového PUE našeho datacentra, které dlouhodobě držíme pod hranicí 1,3.

ZAJÍMAVOST: Společnost AMD aktuálně pracuje na tom, aby u svých procesorů do roku 2025 až 30násobně zvýšila energetickou účinnost a jejich celkovou spotřebu snížila o 97 %. Ročně tak nové procesory od AMD mají pomoci ušetřit miliardy kWh elektřiny.

Nové srovnání výkonu

S novými servery se můžete těšit i na naše pravidelné srovnání výkonu s tuzemskou konkurencí, ale i s nejužší světovou špičkou na poli virtuálních serverů a cloudových služeb, které vám přineseme koncem roku.

„Naším cílem nikdy nebylo konkurovat nejnižší cenou, ale poskytovat nejlepší výkon a maximální dostupnost služeb za využití těch nejlepších dodavatelů virtualizačních technologií a hardwaru. Abychom měli vše ve vlastních rukou, od roku 2018 využíváme vlastní datové centrum v klasifikaci Tier III. Nejsme tak odkázáni na řešení a rozhodnutí poskytovatelů externích datacenter a zákazníkům budeme moci i v budoucnu nabízet to nejlepší bez jakýchkoliv kompromisů.”

říká Patrik Vaníček, vedoucí projektu ZonerCloud.cz

Neustálé investice do našich technologií a hardwaru upevňují naši pozici poskytovatele s nejvýkonnějšími virtuálními servery na trhu. Objednejte jeden z našich Cloud Serverů a přesvědčte se sami.

Chcete-li zřídit server s novými procesory, kontaktujte nás na e-mailu info@zonercloud.cz