Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Co je to Zero-day útok a jak se bránit?

Elektronická pošta je stále nejčastějším prostředkem pro komunikaci na internetu. Také proto skrze ni logicky proudí nejvíc virů. V poslední době sílí vlna tzv. zero–day e-mailových útoků. Jedná se o relativně novou hrozbu, kterou se antiviry teprve učí rozpoznávat..

Zero–day je metoda, kterou útočníci používají k přístupu do zranitelných systémů. To se nevyhnutelně týká i e–mailové pošty. Agresoři zneužijí díru v zabezpečení vaší schránky dříve, než si jí všimnou vývojáři a začnou pracovat na opravě. Název "zero–day" je proto odvozený od počtu dní, které uplynuly od útoku po jeho zjištění. V tom tkví hlavní nebezpečí zero–day útoku. O problému vědí pouze útočníci. Do napadeného zařízení pak mohou dostat např. trojského koně, spyware nebo jakýkoli jiný malware.

Na koho zero–day útoky míří?

I když se aktéři tohoto napadení v minulosti zaměřovali spíš na velké firmy nebo vládní servery, dnes už před nimi není v bezpečí nikdo. Poslední výzkumy navíc prozrazují, že malé a střední podniky, které nemají dostatečné zabezpečení, jsou v čím dál větším nebezpečí. Mají totiž v souhrnu dvojnásobně větší náklady na vyrovnání se s následky zero–day útoku než velké firmy.

Jak se bránit?

Důležitým prvkem prevence před zero–day útoky je vzdělanost uživatele. Útočníci totiž často využívají lidské chyby. Je tedy důležité zaměstnance naučit bezpečnostním návykům, kterými budou napadení alespoň částečně předcházet. Dále je dobré použít IPsec, ten šifruje a ověřuje veškerý síťový provoz a umožňuje systému rychle identifikovat podezřelou aktivitu. Díky těmto informacím mají organizace větší šanci rozpoznat a zastavit útoky dříve, než dojde k poškození.

Další možností je nasadit brány firewall webových aplikací. To pomůže společnosti reagovat na hrozby v reálném čase. Brána firewall pro webové aplikace neustále kontroluje příchozí data, šetří, zda neobsahuje hrozby a poskytuje organizacím informace nezbytné k potlačení podezřelé aktivity a zabránění hrozícímu útoku. Navíc implementujte řízení přístupu k síti, tedy nástroj, který zabraňuje neoprávněnému přístupu do sítě a snižuje riziko jejího zneužití. Může také pomoci potlačit jakékoli další poškození.

Cloud Mail
Komplexní e–mailové řešení s nejlepším zabezpečením!

Cloud Mail

Jak si zajistit bezpečnou schránku?

Vzhledem k tomu, že útočníci pronikají do cizích sítí nejčastěji přes e–mail, je důležité si zajistit dostatečně zabezpečenou schránku. Investice do kvalitního řešení cloudového e–mailového zabezpečení, které je schopné chránit před zero–day a phishingovými útoky, vám může ušetřit řadu peněz.

Řešením může být Cloud Mail. Tato služba představuje účinnou ochranu před zero–day útoky a komplexní zabezpečení e–mailu, které detekuje hrozby dříve, než se dostanou do sítě. Nabízí trojitou ochranu – antivir, antispam a antiphishingovou kontrolu.

Cloud Mail pochází z bohaté rodiny produktů společnosti Zoner. Ve spolupráci s Zoner AntiVirus dokáže zachytit a zablokovat případné hrozby už při příjmu pošty a tím předejde útoku dřív, než se stihne dopravit k uživateli.

Cloud Mail je efektivní nástroj pro profesionální provoz e–mailových účtů s unikátním způsobem zabezpečení, certifikovanou technickou podporou v češtině a vynikajícími finančními podmínkami pro provoz většího počtu e–mailových účtů. Nemusíte platit za každý e–mailový účet, provoz a správu vlastních mail serverů.