Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu
V letošním roce slaví ZonerCloud a humanitární organizace Člověk v tísni úspěšných patnáct let společné spolupráce, která přinesla bezpečné moderní řešení pro správu a provoz portálu clovekvtisni.cz a mnoha dalších projektů organizace.

„U ZonerCloudu jsme spokojeným klientem již více než 15 let. Musím vyzdvihnout rychlý permanentně dostupný helpdesk, což bývá to nejdůležitější v případě problémů. Dále služby, které jinde nejsou samozřejmostí, jako například SSL certifikáty, zálohy na FTP, snadná správa domén díky tomu, že firma patří přímo mezi registrátory.“

David Šimon, webmaster

Představení organizace Člověk v tísni

Člověk v tísni je nezisková organizace se sídlem v České republice, zaměřená na humanitární pomoc a rozvojovou spolupráci ve světě. Od svého založení v roce 1992 se věnuje poskytování pomoci lidem v krizových situacích, boji za lidská práva a podporuje udržitelný rozvoj komunit. Své aktivity provozuje nejen prostřednictvím humanitární pomoci v katastrofách, ale také prostřednictvím dlouhodobých projektů v oblastech vzdělávání, zdravotnictví, či podpory lidských práv.

Působení Člověka v tísni ve světě Zdroj: https://www.clovekvtisni.cz/

Sjednocení služeb a bezchybný chod projektů

Tak jako mnoho jiných organizací byli postaveni před rozhodnutí, zdali zainvestují do nového hardwaru a vlastního IT oddělení, nebo své projekty svěří do rukou spolehlivého poskytovatele.

Hlavním cílem zákazníka bylo převést všechny služby pod jednu střechu - servery, webové stránky, domény a SSL/TLS certifikáty.

Jedním ze zásadních důvodů, proč se Člověk v tísni rozhodl pro ZonerCloud, byla schopnost poskytovat vysokou úroveň zabezpečení, stability, výkonu a non-stop zákaznický support. Přechod do cloudu k prověřenému poskytovateli s moderním datacentrem na českém území se stal jediným přijatelným řešením. ZonerCloud splnil veškerá očekávání - šifrování, dvoufaktorová autentizace a pravidelné zálohy zajišťují, že data jsou v bezpečí a snadno obnovitelná.

Ukázka zákaznické administrace - vše pohodlně na jednom místě Zdroj: https://www.zonercloud.cz/

Rozvoj spolupráce a potřebné inovace

Za poslední roky stoupaly nároky zejména na spolehlivost a výkon serveru. S příchodem nových výkonných DELL serverů s procesory AMD EPYC Genoa byly právě projekty organizace Člověka v tísni jedny z prvních, které jsme na nový výkonnější cluster přesunuli. Nové servery mají díky procesorům od AMD nejen vyšší výkon, ale i výrazně nižší energetickou spotřebu.

Jen návštěvnost webu clovekvtisni.cz se aktuálně pohybuje v průměru okolo 120 000 uživatelů měsíčně. S rostoucí návštěvností souvisí flexibilita a škálovatelnost cloudové infrastruktury. Ta je nezbytná pro udržení konzistentního výkonu a rychlého načítání stránek i v době špiček návštěvnosti.

ZonerCloud jako klíčový partner

Více než patnáctiletá spolupráce mezi ZonerCloudem a Člověkem v tísni slouží jako inspirace pro další ziskové i neziskové organizace hledající efektivní a bezpečné řešení od lety prověřeného poskytovatele.

Nejenže se podařilo zlepšit stabilitu a dostupnost služeb, ale také snížit náklady spojené s provozem a správou. Tato změna umožnila efektivnější využití zdrojů a času zaměstnanců, kteří se mohli plně soustředit na rozvoj a podporu projektů humanitární organizace.

Díky přechodu do cloudu se také podařilo lépe reagovat na dynamické změny návštěvnosti webu. Další výhodou je zvýšená bezpečnost dat. Moderní technologie a pravidelné zálohování dat představují významnou ochranu proti různým hrozbám, jako jsou kybernetické útoky, přírodní katastrofy nebo technické poruchy. Díky těmto opatřením může Člověk v tísni s důvěrou pokračovat ve své práci a poskytovat pomoc tam, kde je nejvíce potřebná, aniž by musel mít obavy o bezpečnost a integritu svých dat.

Potřebujete-li spolehlivého poskytovatele cloudových služeb, který vám nabídne stabilitu, flexibilitu a zabezpečení, ZonerCloud je ideální volbou. Neváhejte nás kontaktovat, společně najdeme řešení i pro váš projekt.