Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu
Nástroj pro tvorbu webových stránek WordPress obsahuje velkou spoustu rozšiřujících pluginů, které z něj dělají velice variabilní redakční systém. Pomocí nich lze do webu implementovat různé užitečné funkce, usnadnit si práci nebo zvýšit svou online bezpečnost. Pluginy toho dnes už dokáží opravdu hodně. A právě kvůli tomu může být těžké se v nich zorientovat.

Přinášíme nekategorizovaný výčet deseti nejoblíbenějších WordPress pluginů podle počtu stáhnutí z oficiálních webových stránek.

Yoast SEO

Yoast je patrně nejoblíbenější plugin pro WordPress vůbec. Jedná se o SEO nástroj, který pomáhá nastavit správné atributy textu ku optimalizaci webu pro vyhledávače. Jeho velkou výhodou je, že sám rozeznává, zda je SEO správně nastavené a nabízí možnosti jak ho ještě vylepšit.

Krom toho umí generovat sitemapy, zvládne připojit web k Google Search Console nebo zamezit indexaci určitého typu stránek apod.

Zdroj: https://wordpress.org/

Contact Form 7

K efektivní správě webu slouží řada různých formulářů. Může jít o kontaktní formulář či formuláře pro zanechání kontaktu od návštěvníka nebo třeba ke stažení nějakého bonusu (e-book, apod.). S pluginem Contact Form 7 lze vytvářet a spravovat všechny potřebné formuláře dohromady.

Zdroj: https://wordpress.org/

Akismet Spam Protection

Plugin Akismet se nalézá už v základní instalaci WordPressu. Jde o anti-spamový plugin pro sekci komentářů. Akismet archivuje historii komentářů webu a sám aktivně kontroluje všechny přidané komentáře, které vyhodnotí jako spam a následně je filtruje.

Zdroj: https://wpsmackdown.com/

MonsterInsights

Plugin MonsterInsights pomáhá s webovou analýzou. Automaticky totiž vkládá trackovací kód na všechny zveřejněné stránky díky němu lze zpětně vysledovat aktivitu jejich návštěvníků. Umí tak jednoduše změřit např. počet návštěv na stránce a dosledovat z jakého zdroje na ni uživatelé přicházejí.

Zdroj: https://www.monsterinsights.com/

TinyMCE Advanced

Textový editor v základní verzi WordPressu si téměř sám říká o rozšíření. Díky TinyMCE v něm lze přidávat přímo do textu článku nebo stránky např. tabulky a speciální akční prvky. Umožňuje i měnit a libovolně nastavovat velikost a typ písma a zarovnávat text na stránce.

Zdroj: https://wordpress.org/

WordPress hosting
nyní se SLEVOU 40 %

Webhostingová varianta WordPress od Czechia.com zajišťuje webhosting na serveru s operačním systémem Linux, podporou nejnovější verze PHP a předinstalovaným redakčním systémem WordPress.

Vytvořte si s programem WordPress svou vlastní webovou prezentaci již od 85 Kč měsíčně!

WordPress pro každého

MailChimp for WordPress

MailChimp umožňuje uživatelům stránky přihlásit se k odběru e-mailového newsletteru a provozovateli webu značně usnadňuje jejich obesílku.

Zdroj: https://managewp.com/

Really Simple SSL

Really Simple SSL ve spojení s platným SSL certifikátem zobrazuje návštěvníkům webových stránek, že jsou zabezpečené šifrovaným protokolem HTTPS.

Zdroj: https://wordpress.org/

UpdraftPlus WordPress Backup Plugin

Každá webová stránka občas mívá potíže. Proto je dobré mít tzv. „backup plán“, aneb co dělat, když se na webu něco porouchá.

Napadne-li stránku externí útočník, nebo dojde k nějaké chybě ze strany nezkušeného administrátora, je nejjednodušší řešení se prostě vrátit zpět. K tomu pomáhá právě UpdraftPlus Backup Plugin, díky němuž můžete svou kompletní zálohu nahrát na libovolný cloud a okamžitě provést obnovu.

Zdroj: https://wordpress.org/

W3 Total Cache

Rychlost načítání webové stránky rozhoduje téměř o všem. Nejen že pomalé stránky znepříjemní průchod návštěvníkovi, který je tak s větší pravděpodobností zavře, ale i Google už v rámci svého vyhledávače bere rychlost načítání v potaz.

Není-li web správně optimalizovaný pro co nejrychlejší výkon, nelze u něj čekat dosažení vysokých příček výsledků ve vyhledávači. S pluginem W3 Total Cache lze zvýšit výkon stránek až desetinásobně.

Zdroj: https://hostadvice.com/

WooCommerce

WooCommerce je nejpopulárnější plugin na tvorbu internetového obchodu. V současnosti má víc jak 5 milionů uživatelů po celém světě. 94 % WordPress webů, které s e-shopy pracují, používají právě WooCommerce.

Zdroj: https://wordpress.org/

Doporučení na závěr

WordPress je skvělý pomocník při tvorbě webových stránek. Téměř na vše, co je ke zdařilé internetové prezentaci potřeba, již na WordPressu existuje nějaký plugin. Nelze ale zapomínat na to, že ne vždycky ovlivňují pluginy web jenom pozitivně. Mnohdy mohou přispívat k jeho zpomalování a být potenciální hrozbou. Je proto třeba vždy dbát na jejich pravidelnou aktualizaci a ty pluginy, které již splnily svou funkci, ze stránek rovnou odstranit.