Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Ukončení podpory systému Windows Server 2003

Podpora společnosti Microsoft pro systém Windows Server 2003 (R2) byla 14. července 2015 ukončena. To znamená, že nejsou vydávány žádné nové aktualizace a opravy zabezpečení. Všechny servery, které využívají uvedený operační systém, již nesplňují požadavky na bezpečnost. Prozkoumejte, jaké máte možnosti a jaké prostředky jsou připraveny, aby vám pomohly s upgradem a migrací na nejnovější systém Windows Server 2016. Využijte jednu ze 4 možností, které vám naše společnost nabízí.

Ukončení podpory systému Windows Server 2003

Služby našich zákazníků jsou již v bezpečí

Naše společnost provozuje webhostingové a serverové služby tisícům zákazníkům a abychom včas předešli případným problémům, provedli jsme již veškeré migrace z Windows Server 2003 (R2) na nejnovější Windows Server 2016.
Celkem se jednalo o více jak 600 webhostingových služeb a desítky samostatných serverů. Veškerá migrace na nový
systém byla zajištěna našimi zkušenými Windows administrátory.

Možné potíže a řešení při migraci

V případě jednoduchých HTML stránek je migrace zcela jednoduchá a není potřeba dělat jakékoliv změny v kódu stránek. Každá migrace se z naší strany řešila zcela individuálně a před samotným spuštěním na novém systému byla dopředu otestována, aby měl zákazník jistotu správného fungování služeb. U webů napsaných v ASP (pokud nejsou na nový systém připraveny) se řeší následující úpravy:

Možné potíže a řešení při migraci

Cloud nebo fyzický server, vlastní nebo plná administrace

Ve chvíli, kdy stojíte před rozhodnutím ohledně přechodu svých technologií na nejnovější operační systém, je potřeba zvážit veškeré varianty. Naše společnost nabízí celkem čtyři varianty, ze kterých si vybere jak menší společnost, tak i rozsáhlé firemní infrastruktury. Cloudové služby nabízí flexibilitu HW nastavení s vysokou dostupností a fyzický server nabízí vyšší možnosti individuality, výkonu a diskového prostoru. Administraci serveru si lze provádět vlastními silami, nebo vše přenechat našim zkušeným administrátorům – managed administrace.

S migrací vašich služeb ze staršího Windows Server 2003 (R2) vám rádi pomůžeme, nebo ji plně provedeme. Nabízíme čtyři varianty služeb a rádi vám navrhneme nejvhodnější řešení migrace.

Zaslat nezávaznou poptávku

1) Cloud Server - vlastní nebo plná (managed) administrace

Vysoce dostupné a flexibilní cloudové služby virtuálních serverů s nejvyšší spolehlivostí, provozované na clusterovém řešení Microsoft Hyper-V a OS Windows Server 2016.

U varianty s vlastní administrací budete mít server pod plnou kontrolou, kdy získáte plný administrátorský (Admin) přístup. Veškerá správa OS, instalace a nastavení programů probíhá přes program Vzdálená plocha (Remote Desktop) a je plně ve vašich rukou. Z naší strany vám server připravíme s čistou instalací OS Windows Server 2016, popřípadě dalšího Microsoft software (SPLA licence), ale migrace vašich služeb ze staršího Windows Server 2003 (R2) je zcela na vás.

U varianty s plnou administrací (managed) vám zajistíme kompletní správu a nepřetržitý chod serveru našimi zkušenými administrátory. Pomocí webového rozhraní Centrum administrace můžete velmi efektivně a jednoduše spravovat domény, webové aplikace, databáze, e-mailové schránky a ostatní webhostingové služby. Není nutné se starat o nastavení, zabezpečení, instalaci komponent nebo update operačního systému. S migrací vašich služeb ze staršího Windows Server 2003 (R2) vám rádi pomůžeme, popřípadě ji plně provedeme.

 • Neomezený přenos dat
 • Zřízení do 55 sekund
 • Dostupnost 99,99%
 • Zákaznická podpora 24/7
 • Windows Server 2016
 • SQL server Express zdarma
 • Vlastní nebo plná (managed) administrace
 • Další Microsoft software dle potřeby (SPLA licence)

Cloud


2) Fyzický server - vlastní nebo plná (managed) administrace

Máte-li zcela individuální požadavky pro nastavení HW (velmi vysoký výkon CPU nebo extrémně rychlé a velké datové úložiště) parametrů služby, připravíme pro Vás zcela samostatný fyzický server (používáme pouze kvalitní HW DELL).

U varianty s vlastní administrací budete mít fyzický server pod kontrolou, kdy získáte plný administrátorský (Admin) přístup. Veškerá správa OS, instalace a nastavení programů probíhá přes program Vzdálená plocha (Remote Desktop) a je plně ve Vašich rukou. Z naší strany Vám server připravíme s čistou instalací OS Windows Server 2016, popřípadě dalšího Microsoft software (SPLA licence), ale migrace Vašich služeb ze staršího Windows Server 2003 (R2) je zcela na Vás.

U varianty s plnou administrací (managed) Vám zajistíme kompletní správu a nepřetržitý chod serveru našimi zkušenými administrátory. Pomocí webového rozhraní Centrum administrace můžete velmi efektivně a jednoduše spravovat domény, webové aplikace, databáze, e-mailové schránky a ostatní webhostingové služby. Není nutné se starat o nastavení, zabezpečení, instalaci komponent nebo update operačního systému. S migrací Vašich služeb ze staršího Windows Server 2003 (R2) Vám rádi pomůžeme, popřípadě plně provedeme.

 • Neomezený přenos dat
 • Vysoký výkon a individuální nastavení fyzického serveru
 • Zákaznická podpora 24/7
 • Windows Server 2016
 • SQL server Express zdarma
 • •Vlastní nebo plná (managed) administrace
 • Další Microsoft software dle potřeby (SPLA licence)

Cloud

Nevíte si rady s přesunem služeb na Windows Server 2016 nebo si nejste jisti výběrem správné varianty? Kontaktujte nás, rádi vám s převodem a výběrem serveru zdarma pomůžeme.

Zaslat nezávaznou poptávku

Fio banka
MUNI
Fotbalová asociace České republiky
Univerzita Palackého v Olomouci
Člověk v tísni
Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky
Ministerstvo pro místní rozvoj
Smarty CZ a.s.
STORMWARE s.r.o.
ZONER Photo Studio X
Lingea s.r.o.
Dopravní podnik města Brna
eSports.cz, s.r.o.
IDEA nábytek
Astratex
Emco spol s.r.o.
ESSENS WORLD a.s.
BiQ pux a.s.
Y Soft Corporation, a.s.
ZUN rádio
MOJE AMBULANCE a.s.
ALSO Czech Republic s.r.o.
Sanatorium Helios