Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

ZonerCloud zajišťuje stream pro ZUN rádio

Společnost ZONER a.s. podpořila vznik nové digitální stanice Zoner Underground Network. Rádio ZUN vysílá výhradně současnou elektronickou taneční hudbu (nu-disco, soulful, jackin, deep, tech house). Klade důraz na její kořeny i nejnovější trendy a nevyhýbá se ani příbuzným žánrům, jako jsou R&B, funk, soul a acid jazz. Rádio ZUN do éteru vypustilo svůj první hit v prosinci 2021 v multiplexu firmy Teleko. O provoz stanice se starají servery od ZonerCloudu. Zapojte se spolu s námi do testování jejich stability.

Stanice vysílá nepřetržitý hudební proud, který je prokládán jingly s hlasem herce a dabéra Gustava Bubníka. Najdete v něm ale i celosvětově známé pořady. Ze zahraniční produkce můžete na rádiu ZUN slyšet Defected Radio Show, Traxsource Live!, Boiling Point Show nebo Release Yourself legendárního propagátora taneční hudby Rogera Sancheze.

Každý týden uslyšíte show SinglStory, ve které se zpěvačka a herečka Zuzana Maxa vrací do 80. a 90. let a spolu s tehdy populární hudbou představuje i zajímavé historické události té doby.

Dosah rádia ZUN pomocí sítě DAB+ Teleko Zdroj: https://www.ctu.cz/

Rádio ZUN je dostupné na vysílačích Praha – Strahov, Příbram – Hvězdárna, Olomouc – RCO, Zlín – Mladcová a Frýdek-Místek – Lysá hora. Dále pokrývá Brno, Jihlavu a severní Čechy.

Programu je vyhrazen datový tok 96 kbps a vysílá se na digitálních „vlnách“ technologie DAB+.

Co je to DAB+

DAB/DAB+ (Digital Audio Broadcasting) je digitální nástupce analogového FM vysílání, někdy označovaného také jako Digitální rádio. Rozhlasové vysílání v posledních letech prochází prudkou digitalizací. Podobně jako v minulosti televize, i rozhlas přestupuje ve vysílání na moderní digitální technologii.

Hlavní důvod, proč se na digitální vysílání přechází je ten, že kmitočty, na kterých bylo dosud v rámci FM možné vysílat, byly vyčerpány. Žádné další stanice se už do programové nabídky jednoduše nevejdou.

Se zvyšující se popularitou digitálního vysílání vzniká celá řada nových stanic, které už na zastaralém analogovém vysílání nijak neparticipují. Své programy na DAB/DAB+ tak už umisťují jak soukromí provozovatelé stanic, tak i veřejnoprávní rozhlas.

Mezi výhody DAB+ patří čistý digitální zvuk, široké pásmo signálu, jednoduchá volba programu, výborný mobilní příjem a především doprovodná multimediální data (obrázky, mapy, názvy stanic, interpretů…) Některá zařízení přijímající DAB+ umožňují dokonce přímo ze svého rozhraní objednávat a stahovat písničky nebo hlasovat v anketách.

Jak naladit DAB+

Ladění signálu DAB+ se od FM v podstatě neliší. Mezi nejčastější způsoby jak DAB+ naladit patří přijímač vybavený běžnou anténou.

Rádio ZUN spustíte jednoduše i ze svého počítače. Stačí navštívit internetové stránky zunradio.cz a kliknout na tlačítko pro spuštění přehrávání.

Pomozte nám se zátěžovým testem

Provoz ZUN rádia zajišťují ZonerCloud servery. Otestujte s námi jejich stabilitu, není to nijak složité. Stačí, když si rádio pustíte přes jeho internetové stránky a budete si užívat hudbu, která vám zpříjemní den. Čím víc posluchačů ve stejnou chvíli bude vysílání poslouchat, tím lépe se nám podaří otestovat stabilitu streamu.

Pomozte nám
otestovat ZUN rádio!

ZUN radio - poslouchat živě

Pokud vás vysílání rádia ZUN baví a chcete být u zrodu nové moderní stanice, přidejte se ke sledování na sociálních sítích. Připojit se můžete na Twitteru, InstagramuFacebooku.