Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

ZonerCloud s novými procesory AMD EPYC Genoa předčil největší hráče na světovém trhu

S uvedením nových DELL serverů s procesory AMD EPYC Genoa do naší nabídky jsme slibovali nové srovnání výkonu s konkurencí. Tady je! Po necelém roce jsme si otestovali naše virtuální servery s totožnými službami u největších světových gigantů v oblasti cloudových služeb - AWS, Google a Microsoft.

Metodika testů

U každé z vybraných společností jsme provedli běžnou objednávku virtuálního serveru s plným administrativním přístupem. Pro objektivnost výsledků byl hlavní důraz kladen na to, aby základní parametry (CPU, RAM a velikost SSD) služeb byly zcela totožné (podrobnosti v článku).

Veškeré výkonnostní srovnání bylo provedeno na otevřené testovací platformě Phoronix Test Suite, která produkuje celosvětově uznávané sady komplexních testů pro platformu Linux, Windows a Apple OS, a je již dlouhodobě přijata IT odborníky i veřejností jako spolehlivý nástroj pro nezávislé výkonnostní testy hardwaru.

Nejvýkonnější virtuální servery s 50% slevou a dárky ZDARMA!

Cloud Server

Naměřené hodnoty

Samotné testování bylo rozděleno do 6 skupin, kdy jsme zjišťovali výkon při provozu základního webového serveru, běh webových aplikací, kernel kompilaci, kompresi dat, výkon disku a databáze in-memory.

Z provedených testů jsme získali následující výsledky:

1) Provoz webového serveru (Apache HTTP Server)

Provoz webového serveru

2) Provoz aplikačních skriptů (PHPBench)

Provoz aplikačních skriptů

3) Překlad linuxového jádra (Timed Linux Kernel Compilation)

Kernel kompilace

4) 7-Zip komprese (7-Zip Compression)

Komprese dat

5) Výkon disku (Dbench)

Provoz databáze

6) Databáze (Redis)

Databáze in-memory

Shrnutí

I letos jsme potvrdili pozici poskytovatele s nejvýkonnějšími VPS na trhu a náš test dokazuje, že svým zákazníkům dlouhodobě dodáváme nejlepší výkon a dostupnost služeb nejen v rámci České republiky. Naše nové servery se opět uvedly na jedničku a nezbývá nám nic jiného než naplánovat další investice do rozšiřování naší AMD flotily.

Vyzkoušejte jeden z našich Cloud Serverů s garantovanou dostupností 99,99 %, vrácením platby 14/365 a se zřízením do 55 vteřin. Nyní s akční slevou 50 % a dárky k objednávce!