Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

ZonerCloud expanduje do USA!

Na konci minulého roku jsme slibovali velké novinky, tady jsou! Pro naše zákazníky bude již brzy k dispozici nové datacentrum v Miami (Florida, USA). Nejen čeští podnikatelé působící v USA si nově budou moci zřizovat virtuální Cloud Servery od ZONERu lokalizované přímo na severoamerickém kontinentu.

Společnost ZONER a.s. má na českém trhu silnou pozici, globálnost podnikání nám ale také není cizí. ZONER v současnosti tvoří čtyři divize. Kromě hlavního sídla v Brně má své pobočky v Bratislavě, Maďarsku, Japonsku a v USA. Podnikání v USA je však extrémně konkurenční, zároveň však skýtá obrovské možnosti.

Chceme být blíže nejen našim americkým zákazníkům a otevřít možnosti spolupráce s tamní technologickou komunitou, ale hlavně více zpřístupnit americký trh zejména naší tuzemské klientele. Naši vývojáři i partneři tím získají cenné zkušenosti a pohled do nového prostředí.

Nové servery, výkonnější procesory

Do datacentra v Miami budou v nadcházejících dnech instalovány nové servery od společnosti DELL, které pohání výkonné procesory AMD EPYC Milan 7313P. Jedná se o 3. generaci serverových procesorů, které opět posouvají hranice výkonu. Nabízí 16 fyzických jader (32 vláken), frekvenci 3,0 GHz (3,7 GHz Max Boost) a vyrovnávací paměť cache 128 MB (L3). Součástí procesorů je sada bezpečnostních funkcí, jež umožňuje chránit data před interními i externími hrozbami a snižuje možnosti napadení.

Více informací naleznete na stránkách výrobce.

Představení třetí generace procesorů AMD EPYC Zdroj: https://youtube.com/

Proč zrovna Miami?

Miami se přezdívá „brána do Ameriky“. Je to jedno z nejdostupnějších míst na světě se skvěle fungující infrastrukturou. Jedná se tak o optimální lokaci k umístění datových center, odkud perfektně pokryjeme potřeby všech zákazníků našich virtuálních serverů.

John Bonczek ze společnosti ColoHouse sám říká: „Miami je klíčové místo pro jakoukoli globální společnost. Je to jeden z největších světových spojovacích uzlů a potkávají se tu trhy Spojených států i Latinské Ameriky.“

Společnost Colohouse

Společnost ColoHouse si od roku 2007 klade za cíl poskytovat IT služby nejvyšší kvality a je přední poskytovatel datových služeb v Miami. Disponuje přístupem k více než 200 zákazníkům a více než 20 on-net operátorům. Prostřednictvím unikátního zařízení Meet-Me-Rooms má ColoHouse také připojení k Equinix Miami (NAP of the Americas), které svým zákazníkům umožňuje vysokou dostupnost s nulovou latencí.

Rozloha kolokačního datového centra společnosti ColoHouse čítá 7000 m² na šesti nadzemních podlažích. Nově otevřená třetí datová hala MIA3 poskytuje více než 500 kW výkonu a rozkládá se na rozloze 550 m².