Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Zonerama přináší jako první na světě podporu 10bitových HDR fotografií na webu

Zonerama je fotografická online platforma vytvořená společností ZONER. Nabízí uživatelům prostor pro sdílení fotografií, videí a nejen to. Zonerama je dlouhodobě nejnavštěvovanějším fotografický webem v České republice - Similar Web Rank #1. Tato webová galerie je nově výjimečná i tím, že jako první na světě přináší podporu 10bitových HDR fotografií.

10bitové HDR fotografie

Web Zonerama.com byl spuštěn již v roce 2009, kdy podporoval standardní formáty fotografií typu JPG. S nástupem modernějšího hardwaru, který podporuje fotografie ve vysokém rozlišení, nastala potřeba webové fotogalerie, jež by umožnila zobrazení a správu fotografií v této kvalitě. A proto se brněnský ZONER rozhodl vylepšit platformu Zonerama o tuto službu. Uživatelé tedy mohou nově sdílet, ať už veřejně nebo soukromě, všechny běžné RAW soubory.

To nejlepší z nejlepšího

Zonerama nabízí neomezené množství nahraných fotografií a videí, stejně jako mnoho možností jejich kvality a zpracování. Tuto službu zajišťuje ZonerCloud - přední poskytovatel cloudových služeb v ČR. Zonerama běží celkem na 50 serverech po celém světě - hlavní destinací je domovské Brno, poté díky partnerským datacentrům i např. Miami, New York, Los Angeles, Tokyo a Singapore.

Platforma podporuje i nové formáty fotografií HEIF a AVIF. To ocení zejména fotografové, kteří k focení využívají nejnovější iPhony, nebo fotoaparáty umožňující ukládání ve formátu HEIF. V tom druhém případě umožní nově Zonerama podporu pro 10bitové HEIF soubory s PQ, které využívá zejména Canon a soubory s HGL charakteristikami, které naopak využívá společnost Sony.

Zonerama je velmi intuitivní a nabízí široký výběr možností nastavení. I proto měsíční návštěvnost této platformy přesahuje 1 milion uživatelů - na SimilarWeb.com se dlouhodobě drží s přehledem na první příčce.

Výhody HEIF a AVIF

Formáty HEIF a AVIF jsou po technické stránce velmi podobné, mají identické sady funkcí, které podporují např. překryvy, hloubkové mapy i vysoko bitové rozlišení. Jejich velkou výhodou je to, že i při vysoké kompresi zachovají ostré hrany barevných přechodů. Tento nový typ komprese tzv. “chroma-from-luma” podporuje 10 a 12bitové barvy v plném rozlišení a vysoký dynamický rozsah. Oproti běžným JPG formátům ušetří ohromující množství dat, zachová fotografie ve špičkové kvalitě a zabrání tzv. "kostičkování" fotografií.

Dodejte svým fotografiím barvy a dynamiku Zdroj: https://www.milujemefotografii.cz/