Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

ZONER se stal Green providerem

Začali jsme naplňovat interní strategii, která stanovuje maximální šetrnost běhu naší společnosti k ochraně životního prostředí.
S čistým svědomím můžeme říci, že jsme "Green Providerem", jelikož všechny námi poskytované služby pohání 100% energie z obnovitelných zdrojů.

Vedle našich konkurentů, kteří čistou energii pouze nakupují, se snažíme dbát na zelenou energii v širších souvislostech se zapojením vlastních sil. Na střeše našeho sídla jsme vybudovali solární elektrárnu o výkonu 60 kWp, která slouží pro napájení našeho nového datového centra v klasifikaci TiER III. Tento výkon bezpochyby nestačí, nicméně je prvním krokem k energetické soběstačnosti a zapojení se do výroby vlastní energie. Všechnu další potřebnou energii nakupujeme od společnosti E.ON výhradně z obnovitelných zdrojů, jak dokazuje získaný Ekologický certifikát (EN verze).

Green Provider

ZONER a.s. však u napájení serverů a uživatelských stanic nekončí. V našem vozovém parku najdete elektromobily, případně vozy s hybridním pohonem. Za účelem jejich efektivního dobíjení jsme na pozemku našeho brněnského sídla vybudovali několik výkonných dobíjecích stanic.

ZONER a.s. tímto vykročil na cestu užití energie výhradně z obnovitelných zdrojů, která není pouhým klišé v nákupu jiné energie, ale znamená celkovou změnu v chápání využívání zdrojů a pohledu do budoucna. Věříme, že všichni, kteří smýšlí podobně, nás podpoří tím, že budou aktivně využívat naše služby.