Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Získali jsme ocenění od mezinárodní nadace The Green Web Foundation!

Ochrana životního prostředí se stala součástí naší firemní politiky. Za naše dlouholeté snažení v oblasti udržitelnosti a ochrany životního prostředí jsme se jako první v České republice stali oficiálním partnerem uznávané mezinárodní neziskové organizace The Green Web Foundation.

Pomáháme budovat zelenější internet

Jsme si vědomi, že naše činnost má dopad na klima a životní prostředí, proto považujeme za svoji povinnost jakkoli redukovat dopady na minimum. Od ledna 2020 využíváme pro napájení našich serverů výhradně 100% energie z obnovitelných zdrojů, kterou nakupujeme od společnosti E.ON.

Ekologické certifikáty od společnosti E.ON za roky 2021 a 2022 Zdroj: https://zonercloud.cz/

V souladu s naším přístupem se vždy snažíme udržitelně zlepšovat svou vlastní uhlíkovou stopu. V našem vozovém parku proto naleznete výhradně elektromobily, případně vozy s hybridním pohonem. Za účelem jejich efektivního dobíjení jsme na pozemku naší společnosti vybudovali několik výkonných dobíjecích stanic.

Na střeše našeho sídla jsme nechali postavit solární elektrárnu, ze které je celý její výkon využit pro napájení našeho datového centra v klasifikaci TIER III.

Více informací o naší cestě naleznete na této stránce.

O společnosti The Green Web Foundation

The Green Web Foundation je nezisková organizace se sídlem v Nizozemsku, která byla založena v roce 2006. Jedná se o přední světovou autoritu v oblasti udržitelného webdesignu, jež pomáhá nasměrovat internet k zelenější budoucnosti.

Poskytuje online nástroj pro ověření, že webové stránky opravdu fungují na zelené energii (poháněny obnovitelnými zdroji energie). V opačném případě jsou weby označeny jako "šedé" (poháněny fosilními palivy nebo je stav neznámý).

Více informací naleznete přímo na jejich oficiálních stránkách: thegreenwebfoundation.org/our-story/

Získané ocenění

Všichni poskytovatelé usilující o partnerství s mezinárodní nadací The Green Web Foundation musí předložit důkazy o nákupu obnovitelné energie a její spotřebě.

Na seznam takto oceněných hostingových společností byl nyní zcela po právu uveden i ZONER a.s. se svým projektem ZonerCloud.cz.

Zdroj: https://thegreenwebfoundation.org/

Toto ocenění podtrhuje naši dlouhodobou filozofii a je dalším důkazem toho, že naše produkty a datové centrum jsou kompletně poháněny "zelenou energii" a jsou šetrné k životnímu prostředí. Těší nás, že můžeme prostřednictvím tohoto partnerství nabízet jedinečné produkty.

Příklad ověření pravosti pečetě a vygenerování html kódu pro vložení na webové stránky. Zdroj: https://thegreenwebfoundation.org/

Zelenou pečeť si mohou na své webové stránky a marketingové materiály přidat i všichni naši zákazníci využívající naše serverhostingové služby. Stačí si ověřit doménu pomocí tohoto nástroje a na stránky vložit vygenerovaný html kód.