Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Z prohlížeče Google Chrome zmizí ikonka zámku pro HTTPS

Společnost Google Chrome se v posledních letech soustředí na používání HTTPS a bezpečnější procházení webových stránek. Šifrované HTTPS se již stalo standardem a Chrome již nebude zobrazovat, zda je web, který navštěvujete, zabezpečený, a zobrazí se pouze při návštěvě nezabezpečeného webu.

Více než 90 % všech připojení v prohlížeči Google Chrome v současné době již HTTPS připojení používá. Google tlačí i nadále vývojáře webových stránek k používání HTTPS, nezabezpečeným webům uděluje horší hodnocení v žebříčku vyhledávání.

Když nyní navštívíte zabezpečený web, zobrazí Google Chrome malou ikonu zámku, která indikuje, že vaše komunikace s webem je šifrována.

Jelikož je v současné době většina komunikace na webových stránkách zabezpečená, Google testuje novou funkci, která u zabezpečených webů ikonku zámku odebere.

Pokud chcete mít na vašem webu i nadále indikátory zabezpečení HTTPS zobrazeny, Google přidal podnikové zásady pro Chrome 93 s názvem „LockIconInAddressBarEnabled“, které lze použít k opětovnému povolení ikony zámku v adresním řádku.

Jak deaktivovat indikátory zabezpečení prohlížeče Chrome

Chcete-li si vyzkoušet deaktivaci funkce bezpečnostních indikátorů Chrome, povolte ji v Chrome Beta nebo Chrome Canary dle následujících pokynů:

  1. Do adresního řádku prohlížeče zadejte příkaz chrome://flags a stiskněte Enter.
  2. Vyhledejte "Omnibox Updated connection security indicators".
  3. V dostupných možnostech klikněte na "Default" na"Enabled".
  4. Restartujte prohlížeč "Relaunch".

Když nyní navštívíte zabezpečený web, Google již nezobrazí ikonku zámku. Indikátor zobrazí pouze u nezabezpečeného web.