Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Vyzkoušejte nový Windows Server 2022

Od září jedeme naplno a máme tu pro vás další z řady inovací. Jako první poskytovatel u nás, a jeden z mála na světě, nově nabízíme zákazníkům možnost objednat si virtuální servernejnovějším operačním systémem z dílny Microsoftu - Windows Server 2022. Od nového systému si slibujeme nejen vyšší úroveň zabezpečení, ale také vyšší a stabilnější výkon.

Co přináší nového?

Windows Server 2022 vychází z pevných základů systému Windows Server 2019 a přináší hned několik inovací, na některé z nich se detailněji podíváme níže.

Pokročilé zabezpečení

Zabezpečení bylo vždy základním kamenem operačního systému Windows Server. S ohledem na bezpečnost zákazníků zavedl Microsoft ve Windows Server 2022 četná vylepšení v oblasti bezpečnosti. Nové možnosti zabezpečení poskytují komplexní ochranu před pokročilými hrozbami.

O bezpečný přenos dat se postará nejnovější verze nejrozšířenějšího bezpečnostního protokolu na internetu TLS 1.3, který šifruje data a zajišťuje bezpečný komunikační kanál mezi dvěma koncovými body. Protokoly HTTPS a TLS 1.3 jsou nyní ve výchozím nastavení systému Windows Server 2022 povoleny a chrání data klientů připojujících se k serveru. Další informace o podporovaných verzích TLS a o podporovaných šifrovacích sadách.

Šifrování SMB AES-256 pro maximální bezpečnost

Windows Server nyní podporuje šifrovací sady AES-256-GCM a AES-256-CCM pro šifrování a podepisování SMB. Windows Server bude automaticky vynucovat tuto pokročilejší šifrovací metodu při připojení k jinému počítači, který ji také podporuje. Windows Server stále podporuje AES-128 pro kompatibilitu nižší úrovně.

Snižte energetické náklady ve vaší firmě, nabízíme efektivní řešení.

Přejděte do ZonerCloudu a ušetřete až 70 % !

Ceny energií stoupají. Přinášíme řešení. Přejděte do cloudu!

Nejvýkonnější virtuální servery s 50% slevou a dárky ZDARMA!

Cloud Server

Vyberte si dárek ZDARMA

ke každé objednávce virtuálního serveru.

Dárek zdarma ke každé objednávce VPS

SMB Compression

V systému Windows Server 2022 mohou zákazníci navíc využívat vylepšení souborového serveru, jako je například komprese SMB, která zlepšuje přenos souborů aplikace komprimací dat při přenosu v síti.

Secure DNS

DNS klient v systému Windows Server 2022 nyní podporuje DNS-over-HTTPS (DoH), který šifruje dotazy DNS pomocí protokolu HTTPS. To pomáhá udržet váš provoz co nejtajnější tím, že zabrání odposlechu a manipulaci s vašimi daty. Další informace o konfiguraci DNS klienta pro použití DoH naleznete zde.

Prohlížeč Microsoft Edge

V systému Windows Server 2022 nahrazuje zastaralou aplikaci Internet Explorer nový Microsoft Edge, který je postaven na otevřeném zdrojovém kódu Chromium a je podporován zabezpečením a inovacemi společnosti Microsoft. Další informace naleznete v dokumentaci Microsoft Edge Enterprise. Všimněte si toho, že Microsoft Edge se na rozdíl od zbytku Windows Serveru řídí životním cyklem Modern. Podrobnosti najdete v dokumentaci životního cyklu Microsoft Edge.

Vyplatí se upgradovat?

Pokud máte Windows Server 2016 a starší, přechod na nejnovější Windows Server 2022 se určitě vyplatí. U verze 2019 a větších projektů není z našeho pohledu kam spěchat a klidně si počkejte, jak nový operační systém prověří čas a další uživatelé. Nicméně, pokud se řadíte mezi nadšence do nových technologií, nic vám nebrání server objednat a nový OS otestovat. Současně budeme rádi za jakoukoli zpětnou vazbu.