Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Využijte automatizované instalace SSL certifikátů v naší administraci

ZONER a.s. nabízí stále jako jediný v České republice prémiové bezplatné certifikáty Basic DV od největší certifikační autority na světě Digicert. Podmínkou pro získání certifikátu je nastavení našich nameserverů NSSET:ZONER a musíme být registrátorem domény. Další možností je pak zakoupit naše komerční certifikáty na webu SSLmarket.cz. Všechny tyto certifikáty si můžete snadno ke svým doménám nainstalovat z naší zákaznické administrace.

UPOZORNĚNÍ: Podmínkou k instalaci certifikátů je aktivní webhosting přiřazený k doméně (nebo jakákoliv služba na managed serveru) u naší společnosti, na kterou chcete certifikát nainstalovat. Je to z toho důvodu, že certifikát se instaluje přímo na webové servery (Apache, Nginx, IIS).

V opačném případě je nutné certifikát stáhnout a nainstalovat na serveru vašeho webhostingového providera. Tím však přijdete o funkci automatického prodlužování certifikátu a budete muset celý proces každoročně opakovat.

TIP: Chcete mít domény, webové stránky, e-maily, certifikáty atd. přehledně na jednom místě? Kontaktujte naši podporu a navrhneme vám to nejvýhodnější řešení na míru a pomůžeme i se samotnou migrací.

Jak na instalaci certifikátu krok po kroku

  1. Přihlaste se do Centra administrace a otevřete si záložku Certifikáty. V seznamu certifikátů snadno rozeznáte, zdali se jedná o komerční certifikát, nebo bezplatný Basic DV. V přehledu zároveň vidíte, který certifikát je již připraven k instalaci, nebo je naopak již nainstalován.
  2. Pokud žádný certifikát stále nemáte, můžete si vystavit bezplatný Basic DV. Stačí rozkliknout konkrétní detail domény (záložka Domény) a v menu vpravo kliknout na Přidat SSL/TLS certifikát.
  3. Jakmile je certifikát vystaven, klikněte na jeho název pro zobrazení jeho detailu.
  4. V detailu daného certifikátu máte v sekci Dostupné akce (pravý blok) k dispozici položku Instalovat/odinstalovat certifikát. Po rozkliknutí máte možnost provést instalaci certifikátu, která trvá kolem 10 minut. Úspěšné nahrání certifikátu na server poznáte tak, že v sekci stavu bude napsáno Certifikát je nainstalován.

Instalací certifikátu to nekončí. Příště si ukážeme, jak danou doménu přesměrovat z nezabezpečeného protokolu HTTP na HTTPS.