Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Šifrujte e-maily pomocí PGP a doplňku Mailvelope

V současné době je čím dál tím potřebnější chránit svá data. V případě e-mailové komunikace si dnes ukážeme, jak snadno nastavit PGP šifrování v prostředí Webmailu, ke kterému přistupujete skrze internetový prohlížeč na svém počítači. K tomu nám poslouží plugin Mailvelope, který je možné nainstalovat v prohlížečích Firefox, Chrome a Edge. Přesto upozorňujeme, že PGP šifrování je možné použít pouze pokud osoba, se kterou komunikujete také používá PGP šifrování. Z uživatelského hlediska je tento druh komunikace určen spíše pro technicky zdatnější uživatele.

Instalace pluginu

Plugin Mailvelope můžete do vámi preferovaného prohlížeče nainstalovat na následujících odkazech:

Aktivace pluginu

  1. Přihlašte se do prostředí Webmailu na adrese webmail.zoner.comNastaveníVlastnostiŠifrováníPoužít hlavní klíčenku Mailvelope
  2. Ve vašem prohlížeči si otevřete správu Mailvelope pluginu (ikona pluginu v horní liště) > Přehled/VolbyAuthorized DomainsPřidat novou položku a vyplňte viz. níže (nezapomeňte zatrhnout posuvník API viz. obrázek):
  3. V horním menu pluginu Mailvelope vyberte Správa klíčů, kde můžete buďto provést import již vytvořeného páru PGP klíčů, který již používáte (také import veřejných klíčů kontaktů, se kterými budete komunikovat), nebo si zde můžete vytvořit úplně nový pár klíčů.
  4. Po vytvoření nebo importu již existujícího páru PGP klíčů bude na příslušnou e-mailovou adresu odeslána zašifrovaná zpráva, která obsahuje odkaz, na který je z důvodu ověření nutné kliknout. Tuto zprávu si otevřete ve Webmailu, kde při kliknutí na zašifrovanou zprávu budete vyskakovacím oknem vyzváni k zadání hesla této sady klíčů (heslo, které jste uvedli při vytváření páru klíčů). Po vyplnění hesla a potvrzení bude zpráva dešifrována a můžete vaši schránku ověřit kliknutím na odkaz.

Jste–li firma, nebo jen potřebujete více prostoru pro vaši poštu, neomezené limity a snadnější správu, zvolte Cloud Mail s nejlepším zabezpečením na trhu!

Odesílání a čtení šifrovaných zpráv

Pro odeslání šifrované zprávy z Webmailu stačí zakliknout tlačítko "Šifrovat", které se vám během psaní zobrazí v horní liště viz. ukázka níže. Stejně tak bude zašifrována případná příloha, kterou snadno vložíte tlačítkem pod textovým polem. S procesem čtení šifrovaných zpráv jste se již obeznámili v kroku verifikace vaší emailové adresy, kdy při otevření šifrované zprávy budete vyzváni k zadání hesla vašeho páru klíčů a zpráva bude následně dešifrována.