Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu
Mnoho podnikatelů a majitelů firem neví, že používání neplacené e-mailové služby jako @email, @gmail, @seznam a další škodí jejich podnikání. Nejen, že postrádají důležité funkce, ale působí amatérsky a kazí tím vaši firemní značku. Skončete s freemaily jednou provždy a využijte benefity, které vám nabídne pouze e-mail pod vlastní doménou.

E-mail je nezbytnou součástí elektronické komunikace. I přesto, že se často nadužívá, je stále oblíbeným a spolehlivým nástrojem. Vše nasvědčuje tomu, že ho budeme nejen ve firmách používat ještě dlouhou dobu. I přes četné pokusy služeb jako Hangouts, Teams nebo Slack zatím totiž nikdo nedokázal e-mail plnohodnotně nahradit.

Používání freemailu ve firemní komunikaci je vysoce riskantní

Některé nedostatky neplacených e-mailových služeb se můžou zdát banální, ale i „malé problémy“ jako odeslaný e-mail, který příjemci dojde do složky spam, mohou způsobit velké škody. Bezplatné e-mailové služby mohou být pro vaši firmu fatální a dřív nebo později se objeví komplikace, které vaší firmě značně uškodí. Freemailové služby jsou navíc velmi slabě chráněny proti napadení zvenku. Pokud se vám do bezplatné e-mailové schránky dostane hacker, pravděpodobně už nikdy svá uložená data a maily neuvidíte.

Oproti tomu vám vlastní doména a profesionální poskytovatel, který ji podporuje, přinese na rozdíl od konkurence využívající bezplatné e-mailové služby významné výhody. Kvalitní poskytovatel vám zaručí bezpečné doručení vaší pošty. A při nedostupnosti či ztrátě dat z vaší schránky vám pomůže s jejich obnovou.

Jen tyto základní fakta jsou jistě přesvědčivá pro to, abyste ve své firmě přechod k profesionálnímu poskytovateli e-mailových služeb neodkládali.

Další výhody e-mailu na vlastní doméně

 1. Odlišíte se od konkurence vlastní značkou
 2. Jeden z nejdůležitějších atributů současných firem je zapamatovatelnost a rozlišitelnost. E-mailová adresa na @gmail nebo @seznam.cz se lehce ztratí v davu ostatních uživatelů. Navíc ji často využívají spammeři a podvodníci.

  S vlastní e-mailovou adresou (vasejmeno@nazevspolecnosti.cz) působíte důvěryhodně, zapamatovatelně a rozlišitelně.

 3. E-maily ze schránky se vám nikdy neztratí
 4. Například u Gmailu máte k dispozici pouze 15 GB volného úložného prostoru v mailboxu. Jakmile tento prostor naplníte, musíte buď zaplatit za další úložiště, nebo data ze schránky odstranit. Jenže pokud ani jedno z uvedených neprovedete, Google vám může některá data náhodně smazat a tím redukovat objem využitých dat pod stanovenou kvótu.

 5. Sjednotíte své vystupování v elektronické komunikaci
 6. S e-maily na vlastní doméně si vytvoříte jednotlivé adresy pro konkrétní oddělení či služby. Díky tomu, že pod vlastní doménou nemusíte soupeřit s již zabranými názvy, můžete být při jejich výběru zcela konkrétní.

  Například pro marketingové oddělení použijete marketing@vasedomena, pro dotazy zákazníků support@vasedomena a pro obecné dotazy info@vasedomena. A pro pravidelnou rozesílku můžete vytvořit samostatnou adresu newsletter@vasedomena.

 7. Budete mít přehled nad e-maily ve vaší firmě
 8. Jako zaměstnavatelé byste měli mít kontrolu nad svými firemními e-maily. Díky adrese na vlastní doméně máte jistotu, že všechna data z mailboxu jsou v držení vaší společnosti.

  U freemailu, na druhou stranu, se snadno může stát, že adresa vytvořená zaměstnancem zůstane stále v jeho vlastnictví, i když z firmy po čase odejde. To může znamenat určité riziko.

 9. Profesionální poskytovatel e-mailových služeb dbá na vaši bezpečnost
 10. Kvalitní poskytovatel doménových a mailových služeb poskytuje optimální úroveň kontroly a zabezpečení komunikace. Nasadí vám certifikát VMC, který ve schránce příjemců vedle pole odesílatele zobrazí logo vaší společnosti, čímž příjemci zaručuje vaši důvěryhodnost.

  Na doméně vám pak v DNS snadno nastaví DMARC, SPF nebo DKIM. Díky tomu budete moci podle potřeby sestavit blocklist nežádoucích adres a nahlásit je spam filtru pro zablokování.

Jste–li firma, nebo jen potřebujete neomezený prostor pro vaši poštu a snadnější správu, zvolte Cloud Mail s nejlepším zabezpečením na trhu!

Neriskujte s freemailem a raději přejděte k profesionálnímu poskytovateli

Používání freemailu pro obchodní komunikaci může být riskantní. S freemailem se vystavujete potenciálním bezpečnostním rizikům, ochuzujete se o základní funkce a působíte neprofesionálně na zákazníky, obchodní partnery i další zúčastněné strany. E-mail na vlastní doméně naopak přináší řadu výhod, jako je vyšší bezpečnost, profesionální vystupování, vysoká integrita a kontrola nad vlastní poštou.

Udělejte krok k profesionalizaci své firemní elektronické komunikace a převeďte správu svých e-mailů k odborníkům. Objednejte si e-mailové služby s vlastní doménou s nejlepším zabezpečením na trhu a zákaznickým servisem 24/7.