Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu
Bezchybný provoz digitální stanice ZUN rádio mají na starost od prosince 2021 nejvýkonnější servery od ZonerCloudu. Díky tomu může ZUN rádio jako první nezávislá stanice v Česku využívat nové technologie RadioDNS. Co to je a jak vám může RadioDNS zlepšit zážitek z poslechu?

„Jako úplně první nezávislá stanice v ČR jsme na ZUN rádiu spustili RadioDNS. Je to nová technologie spojující digitální vysílání prostřednictvím DAB+ s online daty přenášenými skrze LTE nebo 5G sítě. Stabilitu a hladký proces implementace zajistily servery od ZonerCloud.cz. I díky ZonerCloudu můžeme ZUN rádio neustále inovovat.“ říká Ladislav Antoš, ředitel ZUN rádia.

Digitální rádio ZUN naladíte na frekvencích DAB+

ZUN rádio vysílá na nejmodernější formě digitálního pozemního rozhlasového vysílání DAB+. To nabízí výrazně lepší účinnost než FM, a to až dvanáctinásobně v jednofrekvenční síti (SFN) a trojnásobně ve vícefrekvenční síti (MFN). K jeho poslechu nepotřebujete připojení k internetu. DAB+ se přijímá skrze rozhlasový přijímač s anténou a kompatibilitou s DAB+.

Přednosti DAB+ vysílání

Důvodů, proč rozhlasové stanice z tradičního FM vysílání přecházejí na DAB+ je několik. Digitální rádio poskytuje čistší zvuk, širokou šířku pásma signálu, vynikající mobilní příjem a snadný výběr programů.

Navíc umožňuje doprovodná multimediální data, díky kterým si uživatelé mohou na displeji rádia například zobrazovat obrázky, názvy stanic, názvy skladeb a interpretů, či objednávat a stahovat písničky a hlasovat v anketách.

Mapa pokrytí DAB+ v České republice (z roku 2020) Zdroj: https://www.digitalradiodab.cz/

Provoz ZUN rádia zajišťují nejvýkonnější servery od ZonerCloudu

Bezchybnou stabilitu přenosu DAB+ i na internetu a veškerý hardware ZUN rádiu garantují nejspolehlivější servery od ZonerCloudu, díky kterým může ZUN rádio bezpečně vysílat pro tisíce posluchačů.

ZonerCloud poskytuje nejlepší výkon a dostupnost virtuálních serverů. Díky neustálým inovacím a rozšiřování své serverové infrastruktury je stále o krok před konkurencí. Dokazuje to i nejnovější test výkonu virtuálních serverů z České republiky a střední Evropy. Mezi 16 poskytovateli, včetně Amazonu, Google a Microsoftu, vyhrál ZonerCloud v 5 z 6 kategorií.

Snižte energetické náklady ve vaší firmě, nabízíme efektivní řešení.

Přejděte do ZonerCloudu a ušetřete až 70 % !

Ceny energií stoupají. Přinášíme řešení. Přejděte do cloudu!

Nejvýkonnější virtuální servery s 50% slevou a dárky ZDARMA!

Cloud Server

Vyberte si dárek ZDARMA

ke každé objednávce virtuálního serveru.

Dárek zdarma ke každé objednávce VPS

ZUN rádio jako první nezávislá stanice podporuje RadioDNS

RadioDNS je nová technologie spojující digitální vysílání prostřednictvím DAB+ s online daty přenášenými skrze LTE nebo 5G sítě. Díky této funkci lze dosáhnout bezproblémové komunikace mezi digitálním vysíláním a internetem, protože spojuje vysílací signál s IP adresou posluchače a naopak.

RadioDNS využijete na cestách

Přestože posluchači s RadioDNS stále přijímají rozhlasový signál primárně skrze digitální vysílání DAB+, RadioDNS jim umožní automaticky přepínat i na rozhlasový signál přijímaný internetem. V praxi to znamená, pokud například se svým automobilem vjedete do oblasti, kam vysílání DAB+ nedosahuje, přehrávač vás automaticky přeladí na LTE nebo 5G síť a vy můžete bez přerušení dál poslouchat.

Videoukázka znázorňující, jak RadioDNS funguje. Zdroj: https://www.facebook.com/teleko.cz

Jaké funkce RadioDNS přináší?

Technologie hybridního rádia RadioDNS nabízí řadu interaktivních funkcí nad rámec digitálního rádia. Posluchači umožňuje na svém zařízení zobrazovat dynamická metadata. Ta mohou sloužit např. jako odkazy na webové stránky a sociální sítě, zobrazovat dopravní informace a kamerové záznamy ze silnic a dálnic nebo dokonce i výsledky sportovních utkání a další data.

Dále umožňují zobrazovat informace o programech, názvy stanic, jejich loga a popisy formátů. Posluchač si pomocí nich může vytvářet i tzv. "univerzální předvolby", které pomohou vyhledat rozhlasovou stanici podle jeho preferencí kdekoli na světě.

Z pohledu vysílatele je funkce RadioDNS také velice dobře využitelná. Podobně jako u běžné webové analytiky, lze z dat získaných z internetu sledovat chování uživatelů. Takto shromažďovat data mohou vysilatelé využít k tomu, aby posluchačům nabízeli relevantnější obsah a lépe cílenou reklamu.

ZonerCloud je pro provoz digitálního rádia nejlepší volba

ZonerCloud se prokazuje jako skvělý partner pro náročné uživatele, kteří se musí spolehnout na maximální výkon a dostupnost. Což je přesně to, co tak náročný projekt jako digitální rádio potřebuje.

ZonerCloud ZUN rádiu stejně jako všem ostatním zákazníkům smluvně garantuje maximální dostupnost služeb 99,99 % díky vlastnímu modernímu datacentru v klasifikaci Tier III, třem nezávislým poskytovatelům internetového připojení a záložnímu systému napájení. V případě, že dostupnost klesne pod smluvenou hladinu, vyvstává zákazníkovi nárok na uplatnění slevy z tarifu.

Pokud vás vysílání rádia ZUN baví a chcete být u zrodu nové moderní stanice, přidejte se ke sledování na sociálních sítích. Připojit se můžete na TwitteruInstagramu i Facebooku.