Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu
Webhosting je nejčastěji užívaná forma provozu webu. Nehodí se ale pro každého. Poznáte, jestli se vám víc vyplatí vlastní managed server? Po dočtení tohoto článku ano!

Pokud provozujete klasickou webovou prezentaci na jedné doméně, sdílený webhosting pro vás bude ideální řešení. Ovšem u rozsáhlejších projektů s více samostatnými weby na různých doménách se určitě vyplatí zainvestovat do managed serveru.

Webhosting jako nejlepší řešení pro nenáročné. Kdy se vám vyplatí?

Největší výhodou webhostingu je nízká cena. O jeden hostingový server se dělíte s mnoha dalšími uživateli, kteří na něm provozují svůj web společně s vámi a dělíte se tak o náklady na jeho provoz. Webhosting je z toho důvodu nejlevnější řešení pro provozování webových stránek.

Pokud nemáte vysoké nároky na výpočetní výkon severu a máte jen běžnou firemní prezentaci na jedné doméně, osobní web či blog, webhosting je pro vás ideální řešení.

Webhosting má své nevýhody

Základní nevýhodou sdíleného hostingu je právě jeho sdílení. Ostatní uživatelé mohou váš web ohrožovat necitlivou či nevhodnou zátěží serveru např. náročnou aplikací. Pokud jeden uživatel server zatěžká, následky dolehnou na všechny ostatní.

S webhostingem máte takřka nulovou šanci na jakékoli individuální nastavení. Server zpravidla provozuje jeden zřizovatel pro všechny. Jeho konfigurace proto ovlivní podmínky všech.

Jste nároční? Zvolte Managed server

Managed server s kompletní správou ze strany poskytovatele je protikladem sdíleného serveru. Managed server patří pouze vám. Zřizovatel vám poskytuje kompletní servis pro provoz serveru, údržbu, chod, zálohování, správu databáze apod.

Vlastní managed server umožňuje přidávat libovolný počet domén, zakládat e-maily, databáze nebo přidávat SSL certifikáty. K dispozici budete mít technickou podporu a tým administrátorů.

Co vám managed server přinese?

Vzhledem k tomu, že managed server máte celý jenom pro sebe, nikdo vás na něm nebude omezovat. Vysoký výkon a dostupnost serveru vám tak daný poskytovatel může garantovat.

Managed server je velmi flexibilní. Jelikož jste jeho jediný uživatel, můžete si parametry konfigurovat zcela podle svého uvážení. Omezení je pouze ve vaší peněžence.

To, že nesdílíte prostor s jinými uživateli významně přispívá vaší bezpečnosti. Nikdo vás neohrožuje necitlivým užíváním aplikací a na vaši bezpečnost nonstop dohlíží tým administrátorů.

Na managed serveru můžete v rámci jednoho poplatku provozovat několik hostingů. Nebudete platit za každou doménu zvlášť, jako v případě klasického hostingu. Vše si jednoduše zřídíte na svém serveru. Množství domén, které můžete na managed serveru provozovat, je neomezené.

K Managed serveru od ZonerCloudu máte k dispozici vychytané uživatelské rozhraní s kompletním monitoringem a správou domén, certifikátů, e-mailů atd. Zdroj: https://www.zonercloud.cz/

Nejvýkonnější servery najdete u ZonerCloudu

ZonerCloud je přední poskytovatel cloudových služeb nejen v ČR. V jeho portfoliu najdete dvě varianty managed serverů: Linux a Windows.

Tým profesionálních administrátorů váš server pravidelně zálohuje, monitoruje jeho provoz a provádí kompletní správu včetně pravidelných aktualizací a zabezpečení. Proto ZonerCloud u všech serverů garantuje dostupnost 99,99 %. Klesne-li pod tuto hranici, můžete si automaticky zažádat o vrácení peněz.

V moderním intuitivnímu rozhraní zákaznické administrace si snadno a vyřešíte správu svých domén, webových aplikací, e-mailů a služeb.

Samozřejmostí je, že si u jednotlivých webů a jejich databází sami dle potřeby navýšíte datovou kapacitu.

V rámci Cloud Serveru Managed získáte oblíbené open-source aplikace (Wordpress, Prestashop, a další) s instalací na jedno kliknutí.

V zákaznické administraci si snadno vystavíte bezplatnékomerční certifikáty, které si následně pouhým kliknutím nainstalujete pro konkrétní web.

U ZonerCloudu jsou zákazníci skutečně na prvním místě. Proto jim poskytuje non-stop zákaznickou podporu s reálnými operátory, kteří jsou kdykoli připraveni zodpovídat vaše dotazy.

Dárky k objednávce
Dárky k objednávce

Jaká forma hostingu je pro vás ta pravá?

Běžný webhosting ocení většina uživatelů. Pro provoz jednoduché webové prezentace, osobních stránek či blogu je zcela dostačující. Velké firmy a nároční uživatelé ovšem budou hledat individuální přístup.

Pokud potřebujete provozovat několik webových prezentací na více doménách zároveň, máte vysoké nároky na dostupnost, bezpečnost a individuální přístup, potom byste měli zvážit vlastní managed server.