Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Jak nastavit Cloud Disk jako síťovou jednotku ve Windows 11

Cloud Disk můžete využít nejen pro dokumenty a fotografie z dovolené, ale například i pro zálohování vašich mobilních zařízení a pravidelnou synchronizaci dat z počítače. Data na Cloud Disku máte dostupná odkudkoliv a z libovolného zařízení. Dnes si ukážeme, jak si nastavit Cloud Disk jako sdílenou síťovou jednotku v operačním systému Windows 11.

Nastavení připojení

Adresa serveru, stejně jako uživatelské jméno a heslo, vám bylo doručeno v závěrečné zprávě o zřízení vašeho Cloud Disku. Dále tyto informace naleznete ve vašem zákaznickém účtu pod záložkou FTP v detailu služby.

 1. Otevřete si Tento počítač a v horním menu klikněte na symbol ... a v nabídce vyberte možnost Připojit síťovou jednotku. Viz zvýrazněné na obrázku:
 2. Připojení Cloud Disku do Windows 11

 3. Zvolíme volné písmeno jednotky a zadáme adresu serveru služby Cloud Disk a konkrétní adresář. V našem příkladě jde o server 4491.disk.zonercloud.net s adresářem (uživatelem) 4491.
 4. Připojení Cloud Disku do Windows 11

 5. Kliknutím na Dokončit vyvoláme dialogové okno přihlášení, kde je třeba vyplnit uživatelské jméno a heslo platné pro zvoleného uživatele.
 6. Připojení Cloud Disku do Windows 11

 7. Nyní máme disk namapován a můžeme s ním pracovat stejným způsobem, jako by byl fyzicky připojen k lokálnímu počítači.
 8. Připojení Cloud Disku do Windows 11

Další informace

Prestože je Zoner Cloud Disk připojen jako síťová jednotka v systému Windows 11, mějte na paměti, že je připojen přes síť internet a rychlost přenosu dat je tedy závislá na rychlosti vašeho internetového připojení.

 • Šifrování přenosu je ve Windows 11 defaultně zapnuto a podporováno.
 • Pokud pracujete na systému Windows 11 v síti, kde je aktivní doménová politika, pak se Vám může stát, že se Cloud Disk po restartu PC opětovně sám nepřipojí.
 • Pro připojení Cloud Disku musí být povolený port TCP/445 u vašeho poskytovatele připojení k internetu.