Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Jak na přesměrování domény v Centru administrace

Domény, které mají nastaveny naše nameservery a nevyužívají žádnou webhostingovou variantu (jsou tzv. parkované, nebo na nich běží pouze pošta), můžete snadno přesměrovat na jinou URL adresu. U variant E-mail, E-mail PRO a Cloud Mail je přesměrování zahrnuto již v ceně služby. V ostatních případech za přesměrování samotné zaplatíte dle aktuálního ceníku. Cena je vždy účtována na jeden rok dopředu, bez ohledu na datum expirace domény.

Na výběr máte tyto stavové kódy přesměrování:

  • 301 - stránka trvale přesunuta
  • 302 - stránka je k nalezení jinde
  • 307 - stránka je dočasně přesměrována
  • 308 - stránka je trvale přesměrována

Nastavení přesměrování na konkrétní URL

  1. Přihlaste se do Centra administrace a v Přehledu služeb klikněte na název domény, kterou chcete přesměrovat na konkrétní URL adresu.
  2. V sekci Dostupné akce (vpravo) klikněte na Objednat přesměrování. Stejně tak stačí kliknout na ikonu přesměrování u názvu varianty.
  3. V nově otevřeném dialogovém okně zadejte cíl přesměrování s přednastaveným protokolem https a stavovým kódem 301 a klikněte na tlačítko Potvrdit.

Úprava URL adresy

Cíl přesměrování můžete kdykoli změnit v části Dostupné akce kliknutím na Upravit přesměrování, nebo kliknutím na ikonu klíče v přehledu domény. Pak stačí přepsat cíl a Potvrdit.

Deaktivace přesměrování

Přesměrování lze taktéž vypnout a případně znovu zapnout. Učiníte tak v Úpravě přesměrování kliknutím na tlačítko Vypnout přesměrování.

UPOZORNĚNÍ: Vypnutí přesměrování není totéž co úplné zrušení. Pro kompletní zrušení varianty Přesměrování nám zašlete Autorizovaný požadavek.