Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Intel přidává detekci ransomwaru na bázi hardwaru k procesorům 11. generace

Společnost Intel na veletrhu CES 2021 oznámila, že přidala hardwarovou detekci ransomwaru do svých nově oznámených procesorů podnikové třídy Core vPro 11. generace. Tyto hardwarové detekce se provádějí pomocí technologie Intel Threat Detection Technology (Intel TDT) a hardwarového štítu, které běží přímo na CPU pod vrstvami operačního systému a firmwaru.

Ransomware byl v roce 2020 hlavní bezpečnostní hrozbou a samotný software nestačí k ochraně před pokračujícími hrozbami. Nové procesory 11. generace poskytují jako první tolik potřebnou hardwarovou ochranu proti těmto typům útoků.

Intel Hardware Shield je vestavěná funkce zabezpečení, která umožňuje okamžité zabezpečení přímo na úrovni hardwaru, například:

  • Pomáhá předcházet injekci škodlivého kódu omezením přístupu do paměti v systému BIOS za běhu.
  • Nabízí dynamické spuštění OS a hypervizoru v prostředí hardwarově zabezpečeného kódu Intel nepřístupného z firmwaru. Tato technika také pomáhá ověřit, že operační systém a jeho virtuální prostředí běží přímo na hardwaru Intel.

Ukázka bezpečností technologie Intel TDT v akci. Zdroj: https://youtube.com/

Intel TDT využívá hardwarovou telemetrii k detekci malwaru, ransomwaru nebo těžby kryptoměn v reálném čase na základě metrik CPU a detekcí chování. Když je odhalena hrozba, TDT technologie odešle informaci do integrovaného bezpečnostního softwaru, aby na hrozbu upozornila. Vzhledem k tomu, že jsou hrozby detekovány v reálném čase, Intel TDT vysílá vysoce věrný signál, který může spouštět pracovní postupy pro nápravu v kódu dodavatele zabezpečení.