Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu
Virtualizace se v poslední době stala klíčovou součástí moderního IT prostředí. Pomáhá organizacím zvyšovat efektivitu i snižovat náklady. Nicméně, nedávná akvizice společnosti VMware firmou Broadcom vyvolala mezi organizacemi nejistotu. Tyto události nutí organizace hledat nové partnery, kteří by jim poskytli stabilní a konkurenceschopné řešení.

Broadcom přebírá VMware a mění pravidla hry

Společnost Broadcom se akvizicí VMware za 69 miliard dolarů stává dominantním hráčem, který má pod kontrolou až 90 % firem v oblasti virtualizace po celém světě. Taková pozice umožňuje Broadcomu silně ovlivnit ceny celému trhu, ať už přímo nebo nepřímo.

V souvislosti s touto akvizicí a postupným odkrýváním informací ze strany Broadcomu se začaly šířit obavy, že ceny služeb VMware budou mnohonásobně růst. To se nakonec potvrdilo. Náklady na virtualizaci se v novém partnerském programu Broadcom navyšují i více než 10x!

Další překážkou je to, že Broadcom ruší stávající smlouvy a 80 % firem nebude ani přizváno k další spolupráci. Tato situace vyvolala řadu zásadních otázek a přiměla poskytovatele cloudových služeb připravit se na možné změny.

Podobné změny jsou ze strany Broadcom běžné, není to poprvé, kdy použili tentýž obchodní model. Společnost v minulosti uskutečnila podobné akvizice firem s velkým tržním podílem. Dalo se proto očekávat, že se bude společnost snažit kapitalizovat stávající velké zákazníky VMware, kteří nemohou jednoduše migrovat ke konkurenci a zároveň se začne zbavovat menších zákazníků, kteří pro ni nejsou zajímaví. Již dříve také vypověděla smlouvy svým distributorům a nyní vyžaduje uzavření nových. Společnost také zrušila většinu trvalých licencí a převedla je na předplatné. I na základě tohoto jsme usoudili, že tento případ nebude výjimkou a soustředíme se od počátku na vlastní řešení.

Tento problém řeší cloudoví poskytovatelé a další společnosti z různých IT odvětví po celém světě. Spousta z nich stále nemá k dispozici záložní plán.

Důležité pro nás bylo také oficiální rozvázání spolupráce s VMware ze strany společnosti DELL, výhradního dodavatele našeho hardwaru. DELL již nebude poskytovat VMware technologie ve svých službách a zařízeních, což pro VMware představovalo 30 % jejich celkových tržeb.

Co děláme pro udržení stability a kvality našich služeb?

V ZonerCloudu se virtualizací zabýváme již od roku 2009 a souběžně jsme dlouhou dobu využívali zejména dvě virtualizační platformy VMware vSphere a Hyper-V od Microsoftu. Každá z nich měla své pro a proti. Při výběru technologií hrálo roli několik faktorů - zejména obchodní strategie, licenční podmínky, námi preferovaný hardware, ale i jiné specifické individuální nároky.

Postupně nám k tomu přibyla další virtualizační technologie Proxmox. Na nový cluster jsme postupně přestěhovali naše interní servery a úspěšně pokračujeme i se zákaznickými virtuálními servery.

„Naše hlavní priorita nadále spočívá v poskytování nejlepších řešení na trhu za pomoci nejspolehlivějších technologií a nejvýkonnějšího hardwaru. Vždy jsme směřovali spíše k těm zákazníkům, kteří nehledí výhradně na cenu a ocení především nekompromisní výkon a stabilitu. V tom samozřejmě nehodláme polevit, protože právě to jsou klíčové faktory pro všechny, kteří se nechtějí spokojit s průměrem.“

říká Milan Behro, CEO společnosti ZONER a.s.

Milan Behro

Ing. Milan Behro, CEO společnosti ZONER a.s. Zdroj: https://www.zonercloud.cz/

Co z toho vyplývá pro nás a naše zákazníky

V ZonerCloudu si dáváme záležet na tom, abychom i nadále využívali nejlepší dostupné nástroje a technologie a naše virtuální servery zůstaly nejvýkonnějšími na trhu. Proto pro nás bylo nezbytné se těmto novým podmínkám co nejrychleji přizpůsobit.

“V ZonerCloudu na finální vyjádření Broadcomu nečekáme. Celou situaci od samého počátku aktivně sledujeme a s naším týmem jsme se postupně připravovali na všechny možné scénáře. Pro naše zákazníky budeme i nadále zajišťovat veškeré důležité funkce pro správu serverů a pokračovat v dalším rozvoji služeb. To by za stávajících podmínek nebylo možné a proto jsme se rozhodli zavčas začít přesouvat na alternativní virtualizační platformy.”

uvedl Patrik Vaníček, vedoucí projektu ZonerCloud

Zdražování není řešení

Dle námi dostupných informací je jasné, že pokud bychom přešli na nový partnerský program Broadcomu, nevyhnuli bychom se zásadnímu zdražení našich služeb, což pro nás ani naše zákazníky není přijatelné.

“S obchodní politikou Broadcomu a jeho zneužíváním dominantního postavení na trhu nesouhlasíme. Rozhodnutí nepřejít na nový partnerský program VMware je pro nás i naše zákazníky klíčové, kvůli udržení stávajících cen.

Z naší strany tuto situaci nevnímáme jen jako výzvu, ale i jako obrovskou příležitost. Pozorujeme zvýšený zájem o naše služby ze strany firem, které se chtějí vyhnout nejistotě spojené s jejich stávajícími poskytovateli.”

dodává Patrik Vaníček

Vsaďte na nejvýkonnější servery od ZonerCloudu

Zatímco nedávná akvizice společnosti VMware firmou Broadcom vnáší na trh virtualizace velké změny a nejistotu, v ZonerCloudu je naším cílem poskytnout našim zákazníkům veškeré důležité funkce pro správu serverů a pokračovat v rozvoji našich služeb, aniž bychom je vystavili riziku nekontrolovatelných nákladů.

Jsme připraveni stát se i vaším spolehlivým partnerem v oblasti virtualizace a poskytnout nejen technologické řešení, ale také komplexní podporu.

AMD EPYC Genoa