Nejvýkonnější servery Nejvýkonnější servery
Dlouhodobý vítěz
ve srovnávacích testech výkonu

Co jsou a k čemu slouží aplikační servery?

Aplikační Server je virtuální privátní server fungující na platformě Windows. Konfigurace těchto serverů je optimalizována pro provoz aplikací třetích stran, zejména těch náročnějších. Aplikační server je určen k instalaci, provozu a hostování aplikací a souvisejících služeb pro koncové uživatele, ale i pro IT služby firem, a usnadňuje hostování a provoz uživatelských nebo firemních aplikací.

Co je aplikační server a jeho výhody

Aplikační server (anglicky Application server, někdy se používá zkratka APS) je virtuální server na platformě Windows, který neslouží pro provozování webových prezentací, jejich konfigurace je ale optimalizována pro provoz sdílených aplikací třetích stran (CRM, účetní systémy Pohody, Money, Abbra, Altus Vario a další).

Nejpodstatnější funkcí aplikačních serverů je poskytovat základní služby a prostředí pro provoz jednotlivých firemních aplikací, čímž nejen odlehčuje softwaru na koncovém zařízení uživatele, ale je navíc zajištěno bezpečné uložení dat na serveru.

Mezi další výhody řešení aplikačních serverů patří například jednoduché provozování aplikací při nízkých nákladech. Díky jejich nenáročnému řešení zákazník nemusí pořizovat žádný hardware ani licence k novému operačnímu systému, ale pouze nainstaluje svoji aplikaci na předem připravený aplikační server, který si pronajal. Přístup k aplikacím je taktéž velmi jednoduchý – jednotlivé aplikace jsou k dispozici prostřednictvím vzdálené plochy. Uživatel tak vůbec nepostřehne, že dané aplikace běží mimo kancelář či podnik, neboť se k nim dostane stejně jednoduše, jako by je měl nainstalované lokálně ve vlastním počítači s přístupem přes zástupce na ploše.

Účetní systémy v cloudovém prostředí s pravidelným zálohováním na nejvýkonnějších serverech.

Cloud Server Ekonom

Kdy je použití APS vhodné?

Aplikační severy se vyplatí používat zejména ve dvou případech. Chcete-li co nejrychleji zprovoznit novou aplikaci, kterou chcete mít dostupnou i mimo vaši kancelář, ale nechcete investovat ani čas, ani finanční prostředky na nákup hardwaru. Druhou možností je situace, kdy již aplikaci používáte, ale potřebujete rozšířit její dostupnost i mimo vaši kancelář a zároveň ji dostat k většímu množství uživatelů, kteří k ní přistupují.

Jeden z největších důvodů pro využití aplikačního serveru je, že udržuje spravované aplikace stále aktualizované. Tím, že bychom aplikační server nevyužívali, můžeme docílit toho, že webová aplikace budou napříč vaší firemní IT infrastruktuře vždy v jiném stádiu aktuálnosti a to může vézt k problémům s kompatibilitou.

Na bázi aplikačního serveru funguje i náš produkt Cloud Ekonom. Potřebujete-li bezpečně provozovat například své účetní softwary (Pohody, Money, Abbra, Altus Vario a další) a chcete mít jistotu, že o data se kterými v nich pracujete nepřijdete, mít k těmto aplikacím nepřetržitý přístup z jakéhokoli zařízení připojenému k internetu, potom je Cloud Ekonom tou správnou volbou. A to za minimální náklady. Nemusíte totiž kvůli němu pořizovat externí hardware nebo dbát na pravidelný servis či případné rozšiřování apod.

Snižte energetické náklady ve vaší firmě, nabízíme efektivní řešení.

Přejděte do ZonerCloudu a ušetřete až 70 % !

Ceny energií stoupají. Přinášíme řešení. Přejděte do cloudu!

Nejvýkonnější virtuální servery s 50% slevou a dárky ZDARMA!

Cloud Server

Vyberte si dárek ZDARMA

ke každé objednávce virtuálního serveru.

Dárek zdarma ke každé objednávce VPS

Shrnutí

Aplikační servery zpravidla slouží k:

  • provozu sdílených aplikací třetích stran při nízkých nákladech
  • jednotlivé aplikace jsou k dispozici prostřednictvím vzdálené plochy z jakéhokoli zařízení
  • zpracovávání operací aplikace mezi klientským softwarem a databází (např. směrování dat a jejich celkovou orchestraci)
  • zajišťování bezpečnosti (autentizaci, uživatelská oprávnění, přístup k datům)
  • zajišťování vyhledávání a ukládání
  • odlehčení softwaru na koncovém zařízení a zajištění společných dat

ZonerCloud dlouhodobě poráží co do výkonu a dostupnosti serverů ostatní konkurenční poskytovatele. Veškeré servery ukládáme do vlastního korporátního datacentra v klasifikaci Tier III. Vaše data tak zůstávají v České republice a jsou vysoce zabezpečena. V případě jakýchkoli problémů poskytujeme non-stop zákaznickou podporu.