Technické řešení

Pro naše cloudové služby využíváme výhradně technologické vybavení předních dodavatelů DELL a CISCO. Aby nedocházelo k výpadkům, je technické řešení postaveno na tzv. redundantní infrastruktuře, ve dvou geograficky nezávislých oblastech. Tímto opatřením zajišťujeme vysokou dostupnost a flexibilitu našich služeb, pravidelné zálohování a ochranu dat.

Pronájem výpočetního výkonu

Schéma zapojení a použitý HW

Primární datacentrum je umístěno v administrativní budově společnosti Zoner. Zálohovací a replikační software, pro tzv. off-site zálohování a Disaster Recovery (záložní provoz vašich systémů), se nachází v sekundárním datovém centru Kovoterm na ulici Cejl v Brně.

Spojení je zajištěno optickým okruhem s dvěma fyzicky nezávislými trasami tak, aby bylo garantováno spojení lokalit i při přerušení jednoho z optických propojů. Konektivitu obstarávají dva různí dodavatelé, jeden je připojen v primárním a druhý v sekundarním datacentru.

Současně jsme členem brněnského peeringového uzlu BR-IX, který využíváme pro přímý peering s řadou významných IT subjektů v rámci České republiky i Slovenska.

Routing a přebírání konektivity probíhá na dvou 10Gbit routerech CISCO. Jako páteřní switche v primárním datacentru jsou použity 25Gbit konvergované switche Dell, spojené 2x 100Gbit propojem. Zbytek LAN a SAN infrastruktury i optický okruh využívá 10Gbit linky, s plánovaným přechodem na 25Gbit. Na páteřní switche jsou napojena jednotlivá blade chassis a iSCSI disková pole.

 

Datacentrum - schéma zapojení


Výpočetní výkon

Výpočetní výkon cloudových služeb je zajištěn blade servery Dell/EMC v následujících konfiguracích:

Servery služby

  1. Dell FX2 blade servers - řešení sestavené z deseti 2U chassis po čtyřech serverech, modely PowerEdge FC630 a FC640. Každý blade server je osazen dvěma CPU Intel Xeon (8 jader 3.2 GHz nebo 20 jader 2.4 GHz, dle typu využití) a 256 GB RAM.

  2. Dell M1000e blade servers - 10U chassis se servery PowerEdge M710HD v konfiguraci 2x CPU Intel Xeon, 6 jader, 2.6 GHz a 192 GB RAM.

  Jednotlivá blade chassis jsou napojena na LAN a SAN sítě redundantními 10Gbit linkami.


Disková úložiště

  1. Disková pole Dell SSD iSCSI – celkem 224 enterprise SSD disků 2U storage serverech o souhrnné kapacitě přibližně 200 TiB.

  2. Disková pole Dell EqualLogic PS6010XV a PS6010E na klasických SAS HDD (postupně vyřazovány z provozu a nahrazovány novými SSD disky).

  Každé 2U diskové pole je připojené do SAN sítě dvěma 10Gbit linkami, s možností rozšíření na 4x 10Gbit.

Proč zvolit naše
Cloudové řešení

 • 1 Virtualizační řešení
  firem VMware a Microsoft
 • 2

  Technické zázemí tvořené
  HW společnosti DELL

 • 3

  Umístění ve dvou datacentrech
  primární a sekundární část

 • 4

  Diskové úložiště postavené
  na datovém poli Dell EqualLogic

Související odkazy

Microsoft Silver Hosting Partner

VMware Service Provider
Loga partnerů
Loga partnerů